18 TEMMUZ 2019 Perşembe 11:46
Medya
Giriş Tarihi : 15-02-2018 16:04   Güncelleme : 15-02-2018 16:04

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi Fatih Sultan Mehmed (Kenan İmirzalıoğlu) kimdir

Kanal D ekranında yayınlanacak olan ve büyük ilgiyle beklenen Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin merak edilen oyuncu kadrosu da belli oldu. Peki, daha çok merak edilen Fatih Sultan Mehmed (Kenan İmirzalıoğlu) kimdir?

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi Fatih Sultan Mehmed (Kenan İmirzalıoğlu) kimdir

Dizi Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve İstanbul’un fethine kadar olan süreci anlatacak. Bu sürede dizide yer alan oyuncularda merak konusu olmaya başladı. Peki, Fatih Sultan Mehmed’e can verecek Kenan İmirzalıoğlu kimdir?

O3 Medya imzalı dizinin başrolünde ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu yer alıyor. Altan Dönmez’in yönetmen koltuğunda oturduğu Fatih dizisinde Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran Kenan İmirzalıoğlu’na usta oyuncular Çetin Tekindor, Metin Akpınar ve Altan Erkekli’nin yanı sıra Burak Tamdoğan Gürkan Uygun, Serkan Keskin, Ertan Saban, Funda Eryiğit ve Toprak Sağlam eşlik ediyor.
Dizi Fatih Sultan Mehmet’in hayatını ve İstanbul’un fethine kadar olan süreci anlatacak.

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?
Başarılı oyuncu 18 Haziran 1974 yılında Ankara’da doğmuştur. Sanat hayatına 1997 yılında katıldığı Best Model of Turkey’de 1. seçilmesiyle adım atmıştır. Ayrıca Türkiye’de 1. olduğu için sonrasında Best Model of The World’e katılmış yine 1. olmuştur. Yakışıklı oyuncu 1998 yılında Deli Yürek isimli dizide Yusuf Miroğlu karakteri ile izleyenlerin gönlüne taht kurmuştur. Başarılı oyuncu daha sonra ise Hayat Bağları, Alacakaranlık, Acı Hayat, Ezel ve son olarak ta Karadayı dizisinde yer almıştır. Oynadığı tüm diziler neredeyse reyting rekorları kırmıştır. Şu sıralar ise 2016 yılında güzel oyuncu Sinem Kobal ile hayatını birleştirmiştir.

Fatih Sultan Mehmet Kimdir?
Osmanlı İmparatorluğu'nun yedinci padişahı, II. Mehmet, Meḥmed-i Sânî veya bilinen ismiyle Fatih Sultan Mehmet, Avrupa'da tanınan adıyla Grand Turco (Büyük Türk) veya Turcarum Imperator (Türk İmparatoru), vefatına kadar 32 sene boyunca hüküm sürmüş ve hüküm süresince 1000 yıllık bir İmparatorluğa son vermiş, orta çağın bitmesi ve yeniçağın başlamasına vesile olmuştur.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA