Kayseri Haberleri

Matriks halka arz hangi bankadan nasıl alınır? MTRKS hissesi fiyatı ne kadar? Matriks BİST hisse kodu nedir?

matrisk-hisse
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseritempo.org – Matriks halka arz hangi bankadan nasıl alınır? MTRKS hissesi fiyatı ne kadar? Matriks BİST hisse kodu nedir? Son günlerin en sık araştırılan konularından birisi olarak ön plana çıkan Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri AŞ’den yapılan açıklamaya göre, Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri AŞ, halka arz edilmesinin ardından borsada işlem görmeye başlayacak. Şirket paylarının halka arzı için yaptığı başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan Matriks, halka arz ile yapısına katacağı yeni ortaklarla gücüne güç katacak ve sürdürülebilir büyüme yolunda önemli adımlar atacak.

MATRİKS HALKA ARZ BAŞLADI MI? HANGİ BANKADAN ALINIR? MATRİKS AŞ BORSA KODU VE HİSSE FİYATLARI NEDİR?

30-31 Mart tarihlerinde talebi toplanacak olan Matriks’in halka arzında, pay başına satış fiyatı 28 TL olarak belirlendi. Matriks’in halka arzında, 7 milyon 419 bin 980 TL nominal değerli sermayenin yüzde 38,05’ine karşılık gelen paylar halka sunulacak. Garanti Yatırım aracılığı ile halka halka sunulacak olan Matriks’in yatırım hedefleri açıklandı.

“HALKA ARZ EDİLECEK”

Açıklamada görüşlerini bildiren Matriks Genel Müdür Yardımcısı Cem Tutar, ilk kez bir finansal teknoloji firmasının halka sunulacağını belirterek, “18 yıl önce kuruluşumuzun ilk günü, borsada kendi verimizi yayınlamayı düşlemiştik. Şimdi bu hayalimizi gerçekleştirirken halka arz ile birlikte artık sermaye piyasasının da güçlü bir oyuncusu olacağız.” ifadelerini kullandı.

Matriks’in yatırımcılarını önemsediğini ve bunun için yatırımcıyı koruyacak taahhütler sunduklarını aktaran Tutar, şunları söyledi:

“Yatırımcılarımıza, 22 gün geri alım, şirket ortaklarının iki yıl süreyle borsada satış yapmayacağı garantisi veriyoruz. Bununla birlikte, yine iki yıl süreyle hedeflenen FAVÖK seviyelerine ulaşamazsak yatırımcımıza yüzde 20’ye kadar bedelsiz hisse taahhüdünde bulunuyoruz. Buna göre; ilk yıl için 54 milyon 9 bin TL rakamına ulaşamazsak yüzde 10, 30 milyon TL rakamına ulaşamazsak yüzde 20 bedelsiz hisse taahhüdümüz var.

Birinci yılda hedefe ulaşılması halinde taahhüdümüzü ikinci yıla taşıyoruz ve hedeflenen 75 milyon 841 bin TL rakamına ulaşamazsak yüzde 10, 40 milyon TL rakamına ulaşamazsak yüzde 20 karşılıksız hisse taahhüdü veriyoruz. Ayrıca kar dağıtım politikası yoluyla, dağıtılabilir dönem karının asgari yüzde 25’lik kısmının kazanç olarak dağıtılmasını hedefliyoruz.”

Tutar, 2020 yılında veri terminali kullanıcı sayısının yüzde 74, mobil ürünler kullanıcı sayısının ise yüzde 183 artış gösterdiğine dikkati çekerek, “Son 4-5 yılda kurumsallaşma adına yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında halka arzı en büyük adım olarak değerlendiriyoruz. Yaşanılan süreç, teknoloji firmalarının kalıcılığı ve sektörün paydaşı olması bakımından da son derece önemli bir kazanım.” ifadelerinde bulundu.

Matriks’in internet sitesinde ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayımlanan izahnamesine göre şirketin net satış geliri, 2019’un 12 aylık döneminde 70 milyon 548 bin 624 TL, 2020’nin 12 aylık döneminde ise bir önceki yıla göre yüzde 60,75 artışla 113 milyon 410 bin 270 TL olarak gerçekleşti.

Yatırımcılar, 30-31 Mart tarihlerinde Garanti BBVA Yatırım ve tüm aracı kuruluşlardan “MTRKS.HE” koduyla talepte bulunabilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kayseri Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!