Medya
Giriş Tarihi : 12-01-2021 21:29   Güncelleme : 12-01-2021 21:29

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı, gerçek hayat hikayesi ne? Gülben Karakteri Merve Dizdar eşi kim, kaç yaşında?

 Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı, gerçek hayat hikayesi ne? Gülben Karakteri Merve Dizdar eşi kim, kaç yaşında?

Kayseritempo.org -  Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı, gerçek hayat hikayesi ne? Gülben Karakteri Merve Dizdar eşi kim, kaç yaşında? Masumlar Apartmanı’nın sevilen karakteri Gülben izleyicilerin en çok merak etttiği isimler arasında yer aldı. Karakteri canlandıran Merve Dizdar kimdir? Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun eserinden uyarlanan ve hayat hikayelerinden esinlenilen Masumlar Apartmanı’ndaki karakterler kendi içlerinde birer dram barındırıyor. İzleyenler tarafında oldukça merak edilen karakterlerden biri de Gülben olarak karşımıza çıkıyor. Merve Dizdar’ın canlandırdığı Gülben karakteri ile ilgili izleyenler dizide birçok şoke edici durumlarla karşılaştı.

Evin en pasif ve itaatkar üyesi Gülben'de, hiç de görüldüğü gibi çıkmadı. İçinde fırtınalar kopan Gülben, aşkının peşinden gidebilmek adına yaşadığı tüm zorlukları tek tek aşmaya çalışıyor. Normal hayata dönmek onun için ne kadar zor olsa da, bunu başarmaya çalışan ve asla vazgeçmeyen bir karakter bizleri ekran başında karşılıyor.

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir?


Merve Dizdar'ın canlandırdığı Gülben karakteri, Masumlar Apartmanı dizisi karakterlerinden Safiye, Han ve Neriman’ın kız kardeşidir. Bir kişinin yaşadığı psikolojik travmalar sonrası hayatlarının alt üst olmasını, fakat tüm zorluklara rağmen bir arada kalabilmeyi başaran kardeşlerin hikayesini anlatan Masumlar Apartmanı dizisinde Gülben, yaşadığı travmalardan başka altını ıslatan bir karakterdir. Ablasının himayesi altında kalmış, ablası ne derse onu yapan bir kardeş rolündedir. Fakat son ön plana çıkmayı başarmış, aşkının peşinden koşmak uğruna hayatını değiştirmeyi göze almıştır.

Merve Dizdar kimdir?


25 Haziran 1986 İzmir doğumlu Merve Dizdar, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Daha sonra Kadir Has Üniversitesi'nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yaptı. Merve Dizdar'ın Semaver Kumpanya'yla oynadığı tiyatro kariyerine göre ilk sinema deneyimi "Geceyi Bir Ses Böler" filmidir. Başarılı oyuncu Kavak Yelleri, Genişletilmiş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Sınıf Üniversitesi, Beş Kardeş gibi yapımlarda rol almıştır. Ayrıca TRT ÇOCUK kanalı, Arkadaşım Bdi ve 23 Nisan Şenliğe Doğru adlı çocuk programları için programlar yapıldı. 1,67 boyunda ve 55 kilodaki Merve Dizdar Yengeç burcudur.