Magazin
Giriş Tarihi : 08-08-2020 10:14   Güncelleme : 18-08-2020 23:15

Masterchef Mehmet Yalçınkaya neden sol elini saklıyor?

TV8 ekranlarının sevilen yarışması Masterchef jürilerinden olan Mehmet Yalçınkaya’yı yakından takip eden kullanıcılar sosyal medya paylaşımlarında ilginç bir şey fark etti.

Masterchef Mehmet Yalçınkaya neden sol elini saklıyor?

Masterchef Türkiye yarışmasının sevilen jürilerinden olan Mehmet Yalçınkaya ile ilgili sosyal medya kullanıcıları ilginç bir şey fark etti. Yaptığı paylaşımlarda sol elini hep saklayan Yalçınkaya’nın neden böyle bir harekette bulunduğu ise ortaya çıktı.

Yemek yapma tutkusu uğruna..
Uzun yıllardır yemek sektöründe olan ve aşçılığı bir yaşam biçimi olarak benimseyen Mehmet Yalçınkaya’nın neden sol elini gizlediği merak ediliyordu. Bolu doğumlu olan ve elleriyle para kazanan Yalçınkaya’nın yemek yapma tutkusu uğruna parmaklarından olduğu ortaya çıktı. Parlak bir kariyeri olan Mehmet Şef’in üç parmağını kıyma makinesine kaptırdığı söyleniyor. Yaşadığı bu kaza sonrasında mesleğine küsmeyen hatta dört elle sarılan 1974 doğumlu Mehmet Yalçınkaya, sergilediği jüri üyeliği ile tüm Türkiye’nin sevdiği ve yakından takip ettiği bir isim haline geldi. Renkli kişiliği, babacan tavırları ve yer yer sert çıkışları ile tanınan Mehmet Şef Yalçınkaya, her ne kadar üç parmağını kaybetmiş olsa da mutfakta harikalar yaratmaya devam ediyor.

Yaşadığı kaza sonucu azimle çalışmaya devam eden ve tutkusundan vazgeçmeyen Mehmet Yalçınkaya’nın profesyonel mutfaklarda lakabının ‘Parmaksız’ olduğu söylentiler arasında.