Gündem
Giriş Tarihi : 08-10-2020 18:38   Güncelleme : 08-10-2020 18:44

Maskesiz Alo ceza getirdi

Kayseri son dakika haberi. Kayseri Koronavirüs denetimlerinde maskesiz şekilde cep telefonu ile konuşan şahıs itiraf etse de cezadan kurtulamadı.

Maskesiz Alo ceza getirdi

Koronavirüs denetimleri Kayseri'nin Kocasinan ilçesi İstasyon Caddesi üzerinde de gerçekleştirildi. Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik'in de katıldığı virüsle mücadele denetimleri çerçevesinde bir ağacın altında maskesiz şekilde telefonla konuşan bir kişi cezadan kurtulamadı. Polis ekipleri cezai işlem uygulamak amacıyla şahsın kimliğini istedi. Şahıs ceza yazdırmamak için polis ekiplerine kimlik vermemekte direndi. Uzun uğraşlar sonucu kimliği alan polis ekipleri, şahsa cezai işlem uyguladı.

Yapılan denetimlerde konuşan Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, ”Korona virüs pandemisinde, şehrimizde bildiğiniz üzere bir yoğunluk yaşanmıştı. Bu yoğunluğun devam etmemesi için önlemlere azami derecede riayet etmemiz gerekiyor. Burada, önlemleri zincir gibi düşünecek olursak, zincirin herhangi bir halkasında bir eksiklik bizi zaafa düşürüyor. Zaafa uğramamak için mutlaka önlemlerimize azami derecede gayret etmemiz, uymamız gerekiyor. Şimdi kontrollü sosyal hayat dediğimiz mevzu, yine kontrollü olmaya devam edeceğiz, toplu kısıtlamalar yerine bireysel formatta gidilecek. Bu bireysel formatta ilerlemenin en önemli yolu da, bireysel önlemler dediğimiz maske, mesafe ve temizliğimize mutlaka uymamız gerekiyor. Evde özellikle izolasyona alınan çocuklarımızın ev dışına çıkmamaları, oyun parklarına gönderilmemesi önem arz etmekte. Bu konuda, herkesin buna uymasını istiyoruz" dedi.