Gündem
Giriş Tarihi : 02-05-2020 15:35   Güncelleme : 02-05-2020 15:44

Marketlerde Korona Virüs alarmı

Kayseri son dakika haberi. Sigaranın ne denli zararlı olduğu bir kez daha görüldü. Bu kez içici değil içilmesine sebep olanlar sahnede. Sigara dağıtıcısında Covid19 virüs testi pozitif çıktı.

Marketlerde Korona Virüs alarmı

Kayseri'de Covid19 virüsü ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Artık herşyeyin normale dönmesi beklenirken, iki sigara dağıtıcısının Covid 19 testinin pozitif çıkması endişeye sebep oldu. Kayseri'de coronavirüs testleri pozitif çıkan 2 sigara dağıtıcısının temas ettikleri bakkal ve markette filyasyon çalışması yapıldı ve karantina altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kayseri'de iki sigara dağıtıcısının korona virüs testi pozitif çıktı. Testlerin pozitif çıkmasının ardından İl Sağlık Müdtürlüğü'ne bağlı filyasyon ekibi tarafından çalışma yapıldı. Yapılan çalışmalarda sigara dağıtıcılarının temas ettiği market ve bakkallar karantina altına alındı. Karantina altına alınan bakkal ve marketlerde çalışanlara hafta başında Covid-19 testi yapılacağı öğrenildi.

Korona virüs salgını başladığı andan itibaren çalışmalara başlayan İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı filyasyon ekibi Türkiye genelinde ilk 3'e girdi. Filyasyon ekibi yüzde 97.5'lik oranı ile dikkatleri çekerken Kayseri'de yaklaşık 8 bin kişi bu çalışmalar çerçevesinde karantinaya alındı.