Medya
Giriş Tarihi : 15-02-2021 19:18   Güncelleme : 15-02-2021 19:18

Maraşlı mahur kimdir? Maraşlı dizisi mahur karakteri gerçek adı ne? Alina Boz kaç yaşında nereli oynadığı diziler hangileridir?

Maraşlı mahur kimdir? Maraşlı dizisi mahur karakteri gerçek adı ne? Alina Boz kaç yaşında nereli oynadığı diziler hangileridir?

Kayseritempo.org - Maraşlı mahur kimdir? Maraşlı dizisi mahur karakteri gerçek adı ne? Alina Boz kaç yaşında nereli ? Oynadığı diziler hangileridir? Mahur ile maraşlı arasında ne var? Mahuru öldürmek isteyen adam kimdir? Yapımcılığını Tims ve B yapımın üstlendiği ve oyuncu kadrosunda Budak Deniz ,Alina Boz ,Kerem Atabeyoğlu, Saygın Soysal, Cemil Büyükdöğerli ,Rojda Demirer,Melis İşiten,Cihan Yenici ve Bedriye Rose Çelik in yer aldığı dizi, ATV ekranlarında her gün ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Dizi her pazartesi ekranların karşısında bekleyen izleyicilerle buluşuyor.

30’lu yaşlarında fotoğraf sanatçısı olan Mahur’un kendine özgü stüdyosu vardır. Mahur İstanbul'da doğmuş, iyi okullarda okuyan başarılı bir kadındır. Ailenin en küçüğü olan Mahur’un bir de ağabeyi vardır.

Maraşlı Mahur Alina Boz kimdir?


Mahur karakterine hayat veren ve Rusya'nın başkenti Moskova'da dünyaya gelen Alina Boz 14 Haziran 1998 tarihinde dünyaya geldi. Babası Bulgaristan göçmeni Türk Annesi ise Rus’tur. İlkokul eğitimini Rusya'da aldı. 7 yaşındayken de ailesinin işleri nedeniyle İstanbul'a geldi. Burada Türkçe öğrendi. Özel Gökjet havacılık lisesi kabin hizmetleri bölümünden mezun oldu. Ardından Kadir Has üniversitesi tiyatro bölümüne gitti. Reklam ve dergilerde çalıştı.


2013 yılında oyunculuk kariyerine cesur hemşire dizisinde başladı. Paramparça dizisinde Hazal karakteri ile rol aldı. 2016 yılında Kaçma birader filminde Melis karakterini oynadı. Ardından 2017 yılında bölük filminde ve yine 2017 yılında sevdanın bahçesi dizinde rol aldı. 2018 yılında Vatanım sensin dizinde prenses Anastasia rolüyle ve aynı yıl elimi bırakma dizinde başrol oynadı. Dijital platform da yayınlanan aşk 101 de Eda rolüyle başrol oynadı. 2015 yılında oyuncu Burak Yörük ile sevgili oldu. 2017 yılında ayrıldılar. 2018 yılanda baştıkları söylendi. Pantene Altın Kelebek ödüllerinde yıldızı parlayan oyuncu ödülünü aldı.


Oynadığı diziler:


Paramparça
Elimi bırakma
Aşk 101
Sevdanın bahçesi
Maraşlı
Maraşlı Hangi Diziden Uyarlandı?
Tims ve B yapım'ın orijinal hikayesidir. Maraşlı dizisi uyarlama değildir.