Siyaset
Giriş Tarihi : 12-04-2019 13:30   Güncelleme : 12-04-2019 13:30

Mansur Yavaş Özhaseki'nin kayınbiraderini de kovdu

Mehmet Özhaseki, kayın biraderini de Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne aldırmış. Özhaseki'nin sağ kolu Refik Tuzcuoğlu'nu görevden alan Mansur Yavaş bu kez de Özhaseki'nin kayın biraderi Mustafa Sarıgül'ü görevden aldı.

Mansur Yavaş Özhaseki'nin kayınbiraderini de kovdu

Mansur Yavaş’tan Mehmetk Özhaseki'ye bir operasyon daha. 31 Mart 2019 Pazar günü AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki'ye sandıkta büyük bir şok yaşatan Mansur Yavaş, Özhaseki'nin belediyeye aldırdığı yakınlarını da tek tek kovuyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyedeki operasyonlara devam ediyor. Yavaş, AKP’nin Büyükşehir adayı Mehmet Özhaseki’nin kayınbiraderi Mustafa Sarıgül’ü de görevden aldı. Sarıgül, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'nin kayınbiraderi ve eşi Neşe Sarıgül'ün erkek kardeşiydi. Sarıgül Ankara Büyükşehir Belediyesinde Şube Müdürlüğü – Daire Başkanlığı - Genel Müdür Yardımcılığı - Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu.

Yavaş daha önce de AKP'li Mehmet Özhaseki'nin Kayseri Büyükşehir belediye başkanlığı döneminde, ekmek fabrikası genel müdürlüğü ve KASKİ yönetim kurulu üyesi Refik Tuzcuoğlu'nu belediyedeki görevinden almıştı.Tuzcuoğlu, seçim öncesi Ankara Büyükşehir Belediyesinde genel sekreterlik görevine getirilmişti.

Belediyede Teftiş Kurulu Başkanı İsmail Erdoğan'ın yanı sıra Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Adnan Şeker, Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı İsmail Yeşilyurt, Hukuk Müşaviri Veysel Kazan, Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar görevden alındı.