17 ŞUBAT 2020 Pazartesi 06:52
Advert
Futbol
Giriş Tarihi : 07-03-2019 16:22   Güncelleme : 03-05-2019 16:11

Mansur Çalar için TFF'den flaş karar

Amed Sportif takımının futbolcusu Mansur Çalar ile ilgili TFF karar verdi. Mansur çalar ne ceza aldı? Mansur Çalar kaç maç ceza aldı? İşte ayrıntılar

Mansur Çalar için TFF'den flaş karar

TFF 2.Lig'de bulunan AMED Sporif Faaliyetler ile Sakaryaspor arasında 2 Mart günü Diyarbakır'da oynanan maçta yaşanan olaylar ile ilgili TFF'nin ceza kurulu kararını verdi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tararafından yapılan açıklamada, AMED sportif Faaliyetler takımı, bu takımın oyuncuları Mansur Çalar, Muhammed Ali Özdemir ve Muhlis İstemi ile ilgili kararını verdi.

Kulübe ceza
PFDK'dan yapılan açıklamada, "AMED Sportif Faaliyetler - Sakaryaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 Resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 10.000 TL Para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada AMED Sportif Faaliyetler Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada AMED Sportif Fıaaliyetler Kulübünün, akreditasyon sisteminin işletilmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000 TL Para Cezası ile cezalandırılması ile cezalandırılmasına karar verildi" denildi.

Mansur men
AMED Sportif Faaliyetler takımı futbolcuları ile ilgili olarak da, "AMED Sportif Faaliyetler Kulübü sporcusu Muhammed Ali Özdemir, rakip takım sporcularına yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 4 Resmi Müsabakadan Men ve 2.400 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, Muhlis İstemi'nin rakip takım sporcusuna yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 5 Resmi Müsabakadan Men ve 3.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, elinde kesici/delici alet ile rakip takım sporcusuna saldırdığı görülen mansur Çalar'ın rakip takım sporcularına yönelik saldırıları nedeniyle FDT'nin 4/2, 44/1-a ve 35/4. maddesi uyarınca 4 Yıl Müsabakalardan Men 25.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, 3 yılı aşan ceza bakımından FDT'NİN 95/1. Maddesi uyarınca Ömür Boyu Men ile cezalandırılmasına karar verildi" cümleleri paylaşıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA