Futbol
Giriş Tarihi : 26-08-2020 11:33   Güncelleme : 28-08-2020 12:26

Lionel Messi hangi takıma transfer olacak

Lionel Messi'nin Barcelona'dan ayrılacağını kulübe bildirmesinin ardından hangi takıma transfer olacağı, bonservis ücreti merak konusu oldu.

Lionel Messi hangi takıma transfer olacak

Lionel Messi'nin ayrılık kararını iletmesinin ardından gözler gelecek transfer tekliflerine çevrildi. Arjantinli yıldız futbolcunun bonservis ücreti de araştırılmaya başlandı. 

Özel madde ile..
Sözleşmesinde yer alan özel bir maddeye göre, yıldız futbolcu, kontratı boyunca her sezon sonunda 10 Haziran’a kadar takımdan ayrılabiliyor. Sürenin geçmiş olmasına rağmen pandemi nedeniyle yaşanan anormal durumu öne süren yıldız oyuncu takımdan ayrılmak istediğini ileten bir yazı gönderdi. Barcelona yönetimi ise yıldız oyuncu için en fazla rakamı verebilecek kulüplerin Manchester United ve PSG olduğunu düşünüyor. Barcelona transferde zorluk çıkarmama kararı alırken, Messi'nin sözleşmesindeki serbest kalma maddesinde 700 milyon Euro yazdığı iddia edildi. Lionel Messi için transfer teklifi gelirse, Barcelona 100 milyon Euro istemeyi kararlaştırdı.  

PSG, Manchester United, İnter..
Barcelona'nın PSG'den transfer teklifi beklemesi üzerine, herhangi bir mali sıkıntısının olmaması sebebiyle Fransızların en şanslı kulüp olduğunu düşünülüyor. Yeni kadro yapılanmasında bir lider istediği için Manchester United kulübüne de sıcak bakılıyor fakat Inter'in de yine uzun süredir Messi transferinde nabız yokladığı biliniyor. Ancak İtalyanların transfer konusundaki ekonomik gücü tahmin edilemediği için buradan gelebileceği umudu yok. 

222 milyon Euro
Katalan radyosu RAC1 ise yönetimin 222 milyon euroluk ücrete karar verildiği gece geç saatlerde duyurdu. 

Algı politikası..
Fransız medyası da harekete geçerek, adeta algı politikası yaratmak için haberler yayınladı. RMC Sport'un haberine göre Messi, Manchester City ve Inter'e transfer olmak istemiyor. Catalunya Radio da "Lionel Messi, Guardiola ile görüşmeler yaptı. Arjantinli yıldız, Manchester City’de oynamak istiyor" ifadeleri kullanıldı.