LGS sınavında kalem silgi verilecek mi? LGS sınav anında maske takmak zorunlu mu? 2021 LGS sınav giriş belgesi renkli mi olacak, saat takmak yasak mı?

2021 lgs en çok sorulan sorular ve cevapları
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseritempo.org – LGS sınavında kalem silgi verilecek mi? 2021 LGS sınav giriş belgesi renkli mi olacak, yanıma su alabilir miyim? Hafta sonunda 6 Haziran Pazar günü yapılacak olan 2021 LGS sınavında öğrenciler kalem silgi veriliyor mu sorusuna cevap aranıyor. LGS Sınavında kendi kalemi mi kullanabilir miyim, kimlik belgesi fotoğraflı olması şart mı? LGS sınavında neler yapmak yasak? LGS sınav anında tuvalete gitmek serbest mi? Peki, LGS sınav giriş belgesi renkli mi olacak, saat takmak yasak mı tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Haziran 2021 Pazar günü iki oturum halinde yapılacağı bilinen LGS sınavı için start verildi. Öğrenciler sınav öncesi ve sonrasında neler yapılacağı konusunda MEB tarafından yayınlanan kılavuzda bekledikleri soruların cevaplarını aramaya başladı. LGS sınavında ilk oturum Pazar günü saat 09.30’da başlayacak ve 75 dakika sürecektir. İkinci oturum ise saat 11.30’da başlayacağı biliniyor ve 80 dakika sürecektir. İki oturum arasında öğrenciler 15 dakika kadar mola verecek.

LGS’de Kalem Silgi Verilecek Mi?

LGS sınavında öğrencilerin yanında mutlaka nüfus cüzdanı (T.C. kimlik numarası olması şartıyla), iki kalem (koyu siyah olması gerekiyor), kalemtıraş ve test kağıdını zedelemeyecek olan yumuşak bir silgi bulundurması gerekmektedir. Açıklamalar göz önüne alındığında, adayların sınav günü yanlarında kalem silgi bulundurmaları gerektiği biliniyor. İsteyen öğrenciler, yanında etiketi çıkarılmış şeffaf pet şişede bir su da bulundurabileceği de başka bir bilinen gerçek.

 LGS Sınav Giriş Belgesi Renkli Mi Olacak?

Öğrenciler, geçerli kimlik belgeleri ile sınava giriş yapabilecek. Nüfus cüzdanı ya da T.C. kimlik kartında, 15 yaşından itibaren fotoğraf bulundurulması şartı aramaları olmayacak. Ayrıca nüfus müdürlükleri tarafından verilen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu kare kodlu geçici kimlik belgesi/T.C. kimlik kartı talep belgesi ile de öğrenciler sınava giriş yapabilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!