Kayserispor
Giriş Tarihi : 26-12-2020 16:35   Güncelleme : 26-12-2020 17:25

Lennon ilk kez kırmızı gördü

Hes Kablo Kayserispor'un İngiliz futbolcusu Aaron Justin Lennon ilk kez kırmızı kart gördü. Lennon kaç kart gördü.

Lennon ilk kez kırmızı gördü

Hes Kablo Kayserispor'a sezon başında İngiltere'den transfer edilen İngiliz futbolcu Aaron Justin Lennon, futbolculuk hayatında ilk kez kırmızı kart gördü.

2003 tarihinden bu yana İngiltere Premier Lig'de forma giyen, 15 kez İngiltere Milli takımında oynayan Aaron Justin Lennon, Türkiye'de kırmızı kart gördü. Sezon başından bu yana sarı kırmızılı takım ile 11 maça çıkan başarılı futbolcu, Konyaspor ile oynanan müsabakada hakem Ali Palabıyık tarafından kırmızı kart ile cezalandırıldı.

KIRMIZI KARTI SİLİNSİN
OKUMAK İÇİN
TIKLAYINIZ

Leeds United, Tottenham, Everton, Burnley ve Kayserispor dahil olmak üzere 22 kez sarı kart gören 33 yaşındaki futbolcu, kırmızı kart ile Türkiye'de tanıştı. Konyaspor maçının 54.dakikasında sarı kart gören Lennon, 10 dakika sonrasında Konyaspor cezaalanı içerisinde yerde kaldı. Hakem Ali Palabıyık, Lennon'un aldatmaya yönelik hareket yaptığı kanısına vararak 64.dakikada ikinci sarı kartı çıkardı ve kırmızı kart ile oyun dışı bıraktı.

Haksız bir kırmızı kart gördüğünü savunan Kayserispor'un İngiliz futbolcusu Aaron Lennon, "Kariyerimde ilk kez kırmızı kart gördüm. Söylemek istediğimi söylemeyeceğim. Çünkü muhtemelen daha çok ceza alırım. Ama bu kırmızı kart beni çok üzdü" dedi.