Medya
Giriş Tarihi : 06-01-2021 21:39   Güncelleme : 06-01-2021 22:21

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisi yeni sezonu 2021 nerede çekildi? ATV Dizinin çekimleri hangi il ve ilçede, oba'da çekilmiştir?

Peki Burak Özçivit, Sarukhan Hunel, İsmail Hakkı ve Özge Terer gibi isimlerin yer aldığı Kuruluş Osman nerede çevriliyor, İşte o sorunun cevabı ve oyuncularla dizinin nerede çekildiği hakkında bilgiler.

Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisi yeni sezonu 2021 nerede çekildi? ATV Dizinin çekimleri hangi il ve ilçede, oba'da çekilmiştir?

Kayseritempo.org - Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman dizisi yeni sezonu 2021 nerede çekildi? Kayı obası nerede? ATV Dizinin çekimleri hangi il ve ilçede, oba'da çekilmiştir? Tarihin izlerini anlatan Kuruluş Osman, yayınlandığı günden beri büyük ilgiyle izleniyor. ATV ekranlarında Çarşamba günü yayınlanan dizi, sevenleri tarafından nerede çekildiği merak konusu oldu. ATV’in gözde dizilerinden Kuruluş Osman Bozdağ Film imzalı, ilk bölümü 20 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan, yönetmeliğini Metin Günay'ın yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın kaleme almıştır. Başrollerinde Burak Özçivit-Osman, Saruhan Hünel-Alişar, İsmail Hakkı Ürün-Samsa, Özge Törer-Bala Hatun, Abdül Süsler-Kalanoz, Ragıp Savaş-Dündar, Alma Terziç-İsodora, Ayşegül Günay Demir-Zöhre, Nurettin Sönmez-Bamsı, Seda Yıldız-Şeyh Edebali yer alıyor.

Kardeşinin yokluğunda Kayı Oba'sını yöneten Dündar Bey, yerliler ve beyler ile birlikte Kulukahisar Tekfur Yorgopolos'u ziyarete gider. Amacı, Ertuğrul Bey'in kurduğu ilişki çerçevesinde ticaret ve güvenlikle ilgili bir anlaşma yapmaktır. Ancak Kaia'yı burada bekleyen tek şey Yergopolos'un dostluğu değildir. Tekfur'un Türklerle yakın ilişkisinden endişe duyan ezoterik bir örgüt, kanlı bir operasyon için bir düğmeye basıyor. Dayısı Dündar Bey'in yanındaki kaleye giden Osman, kahramanlığı ile tüm planlarını alt üst eder. Yaşananlar, yiğit cesur Osman Kaya için gizli bağlantılarla dolu tehlikeli bir maceranın başlangıcıdır.

Kuruluş Osman konusu nedir?

Dönemin bütün Türk obalarının yaşadığı hayatları ekranlara taşıyan Kuruluş Osman, vatan sevgisini, yiğitliğin, Türklüğün ve inancın varlıyla Osmanlı’nın temellerinin nasıl atıldığını anlatıyor. Tarih severler tarafından büyük ilgiyle karşılaşan dizi, Kayı obasının birçok düşmanla mücadelesini konu alıyor.

Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Tarihi dönemin yaşam alanlarını, şehir merkezlerini ve oba kültürünü yansıtan Kuruluş Osman’ın çekimleri Beykoz’a bağlı Riva’da gerçekleşiyor. Dizide kullanılan atlar içinde bir bölüm ayrılarak, eğitmen eşliğinde doğalarına uygun yetiştiriliyor.