Gündem
Giriş Tarihi : 30-07-2020 18:53   Güncelleme : 30-07-2020 18:53

Kurban Bayramı.. AVM açık olacak mı

Kurban Bayramı tatilinde Kayseri'de faaliyette bulunan Forum AVM, KayseriPark, İpeksaray ve Kasseria AVM açık olacak mı? İşte yanıtı

Kurban Bayramı.. AVM açık olacak mı

Bu ay içerisinde kutlanacak olan Kurban Bayramı yaklaşırken, Kurbanlık alımı telaşı sürerken diğer andan da alışveriş merkezlerinin Kurban Bayramında açık olup olmayacağı merak ediliyordu. Bunun için Kayseri Ticaret Odası (KTO) Meclis toplantısında alış veriş merkezlerinin dini bayramların ilk günü ile yılbaşı sonrasındaki ilk gün kapalı olmasıyla ilgili gündem maddesi görüşüldü.

Oylama yapıldı
Meclis üyelerinin oyları ile bu madde gündeme alındıktan sonra görüşülmeye başlandı. KTO Başkanı Ömer Gülsoy ve yönetimin imzasıyla gündeme alınan madde okundu. Gündem maddesinde, dini bayramlarda alış veriş merkezlerin açılıp açılmamasıyla ilgili olarak talep yer aldı. Odanın meclis başkanlığına sunulan talepte, odanın Ramazan ve Kurban bayramı ile yılbaşının ilk günlerinde KOSGEB ile ilçe odlarından görüşü alınarak perakende ticareti uygulanacak ilke ve kurallar yönetmeliğin 14 maddesi gereği müşterek oluşturulan dilekçenin Kayseri Valiliğine sunulması istendi. Bu yönde mecliste yapılan oylamada meclis üyelerinin çoğunluğu kapanması yönünde oy kullandı. Bazı üyeler ise, kabul etmedi ve ret oyu verdi. Kayseri Valiliğine öneri şeklinde sunulacak olan teklif kapanması yönünde mecliste kabul edildi.

Yaptırım var mı?
KTO Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, üyelerin bu maddenin karara bağylanması sonrasında yaptırımı olup olmayacağını sorması üzerine, “Öneri olarak sunulacak. Yaptırım yok. Bizim görüşümüzü sordular, bizde görüşümüzü buradaki oylamaya göre bildireceğiz” dedi.