Futbol
Giriş Tarihi : 20-03-2020 20:10

Küme Düşme kalkacak mı

Süper Lig ne zaman başlayacak, nasıl oynanacak. Süper Lig iptal olacak mı, küme düşme kaldırılacak mı. Maçlar seyircili olacak mı. İşte ayrıntılar

Küme Düşme kalkacak mı

Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile yapılan toplantı sonrasında futbol liglerinin ileri bir tarihe ertelenmesinden sonra yol haritası yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

1 ay ara
Haziran sonuna kadar Süper Lig ve alt liglerin nihayetlenmesi planlanan futbol dünyasında, yeniden santra yapılma tarihi 17 Nisan 2020 Cuma olarak gösteriliyor. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, bu sezon liglerin iptal olmayacağını ve önümüzdeki ay oynanmaya devam edeceğini söyledi.

Oynanacak
Yaklaşık 1 ay aradan sonra yeniden start alacak maçların seyircili olup olmayacağını önümüzdeki ay göreceklerini söyleyen Mehmet Sepil, liglerin iptal edilmesinin, şampiyon takımın belirlenmesinin veya küme düşmenin kaldırılmasının söz konusu olmadığını ifade etti.
Böylece Süper Lig'in alt sıralarında bulunan Hes Kablo Kayserispor, Ankaragücü, Kasımpaşa, Çaykur Rizespor, Malatyaspor ve Konyaspor gibi takımların camialarının "Küme düşme kaldırılacak" yönündeki beklentileri de ortadan kalkmış oldu.

Olasılık
kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, Türkiye'yi de tehdit altına alan ancak tedbirler neticesinde en az zararla atlatılması planlanan Korona Virüsü'nün Nisan ayında geldiği noktaya göre de hareket edeceklerinin altını çizdi. Liglerin oynanması karanını, herşeyin olumlu gitmesi halinde desteklediklerini ifade eden Sepil, can kaybının çoğalması veya tehlikenin artarak devam etmesi halinde ise liglerin iptal edilmesinin gündeme gelebileceğini de sözlerine ekledi.

Haber: Halil Köktaş