Magazin
Giriş Tarihi : 30-04-2020 18:23   Güncelleme : 30-04-2020 18:35

Küçük İbo eski günlerdeki gibi

Bir döneme damgasını vuran isimlerden olan Küçük İbo, sesiyle mest etmeye devam ediyor. Küçük İbo dillere pelesenk olan Aklı Yok şarkısını çıplak sesle söyledi. Küçük İbo kimdir, Küçük İbo kaç yaşında. Küçük İbo gerçek adı nedir, ne iş yapıyor. İşte yanıtı.

Küçük İbo eski günlerdeki gibi

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Coronavirüs belası ile mücadele devam ediyor. 7'den 70'e herkes bu illetin biran önce ülkemizden gitmesi için dua ediyor, uyarılarda bulunuyor, çare arıyor. Türkiye'nin önemli isimlerinden birisi olan ve bir döneme "Küçük İbo" ismiyle damga vuran İbrahim Halil Küçük de, Covid19 virüsüne dikkat çekti.

"Hayat eve sığar"
Salgınının kendisini kötü hissettirmeye devam ettiği şu günlerde Kayseri Tempo Medya aracılığıyla vatandaşlara uyarılarda bulunan Küçük İbo, "Bugüne kadar büyük bir sabırla evlerimizde kaldık. Daha fazla evimizde kalmamız gerekiyor. Bunun meyvesini en kısa zamanda yiyeceğimizi düşünüyoruz. Evinde kal Türkiye. Hayat eve sığar" çağrısı yaptı.

Bir Varmış Bir Yokmuş
Bir zamanlar İbrahim Tatlıses'in veliahtı olarak gösterilen Küçük İbo, Tempo Medya takipçileri için de sevilen şarkı "Bir varmış bir yokmuş" şarkısını çıplak sesle dile getirdi. Enstrüman olmadan sevilen şarkıyı dile getiren Küçük İbo, eski günlerinden bir şey kaybetmediğini gösterdi. Küçük İbo, önümüzdeki günlerde hayranlarına güzel bir single armağan etmeye hazırlanıyor.Küçük İbo kimdir?
Asıl adı İbrahim Halil Küçük. 21 Mart 1984 tarihinde Şanlıurfa'da dünyaya geldi. Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik bölümünden mezun oldu. Küçük yaşlarda şarkıcı olmak isteyen İbrahim Halil, ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in Şanlıurfa'daki konseri sırasında sahneye fırlayıp, mikrofonu kaptı ve şöhretin kapısını aralamış oldu. Adı en çok Hülya Avşar Show'a katılıp, Avşarkızı'nın kucağına oturduğunda manşetlere çıktı. Küçük İbo adıyla ünlendi. henüz 12 yaşındayken Show Tv'de ekranlara gelen Küçük İbo dizisinde başrol oynadı. 20 yaşında askere gitti. Vatani görevini Diyarbakır'da yapan İbo, sadece o dönemi yaşayanların tanıdığı bir isim haline dönüştü. Küçük İbo, Ayrılık Acısı (1996), Hasret Sona Erdi Bugün (1997), Yüreğim Yanıyor (1998), Sensiz Olmuyor Gülüm (2000), Hancı (2004), Sahnede (2009) ve Nerdesin (2013) isimli albümler yaptı. 36 yaşına gelen Küçük İbo, Avrupa turnelerinde sahne almaya devam ederken bir yandan da İstanbul Beylikdüzü'de ortağı olduğu Altındamak künefe isimli mekanın işletmeciliğini yapıyor.

Haber: Halil Köktaş