Gündem
Giriş Tarihi : 01-05-2020 12:22   Güncelleme : 01-05-2020 12:22

KTB Sağlık çalışanlarının yanında

Kayseri Ticaret Borsası, Coronavirus mücadelesinde hastanelerin ve sağlık çalışanlarının önemli bir ihtiyacına cevap verdi

KTB Sağlık çalışanlarının yanında

Kayseri Ticaret Borsası, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı cansiperhane mücadele eden sağlık çalışanlarının yanında olmaya devam ediyor. Koronavirüs hastalarının tedavisi sürecinde doktorların en çok kullandığı ekipmanlardan biri olan “Box gömleği ihtiyacını Kayseri Ticaret Borsası karşıladı. Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’yi makamında ziyaret ederek, 2.000 adet Box gömleğinin teslimini gerçekleştirdi.

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, "Sağlık çalışanlarımızı alkışlıyoruz, onlara manevi olarak destek olmaya çalışıyoruz. Ama yalnızca alkışlamak yetmez, düşüncesinden yola çıkarak, hastanelerimizin ve sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını, imkanlarımız doğrultusunda karşılamaya devam edeceği. Ülkemizin koronavirüsle olan mücadelesinde en ön safta bulunan ve insan hayatına dokunan sağlıkçılarımıza Gönül Seferberliği kampanyası kapsamında destek amaçlı, Kayseri’deki hastanelerimizde kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüze 2.000 adet Box gömleği hibe ettik. Daha öncede Kayseri Şehir Hastanemizin talebi üzerine çay makinaları ihtiyacını karşılamıştık” dedi.

Başkan Bağlamış, "Kayseri Ticaret Borsası şehri ve ülkesi için vardır. Elimizden ne geliyorsa bu memleket için yapmaya hazırız. Önümüzdeki süreçte de atacağımız adımları, sağlayacağımız yeni destekleri planlayacağız. Biz göreve geldiğimiz ilk günden bu yana üyemizden aldığımızı üyeye ve şehrimize vereceğiz şiarıyla hareket ettik, bundan sonra da böyle hareket edeceğiz" diye konuştu.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış’a bu süreçte verdiği desteklerde dolayı teşekkür etti.