Medya
Giriş Tarihi : 07-01-2021 02:00   Güncelleme : 09-01-2021 09:04

KRT TV (Kültür TV) Güncel Frekans Ayarları 2021 HD SD D-SMART Türksat 4A, 42E! KRT TV Kimin? KRT Açılımı Nedir?

KRT TV (Kültür TV) Güncel Frekans Ayarları 2021 HD SD D-SMART Türksat 4A, 42E! KRT TV Kimin? KRT Açılımı Nedir?

KRT TV (Kültür TV) Güncel Frekans Ayarları 2021 HD SD D-SMART Türksat 4A, 42E! KRT TV Kimin? KRT Açılımı Nedir? Bazı kanalların frekans bilgileri HD uydu alıcısına göre farklılık gösterebilir. 2020 Bu kanallar arasında yer alan KRT TV(Kültür TV),  frekans bilgileri merak ediliyor. KRT TV'nin sahibi kim, kim tarafından, ne zaman ve nerede. KRT ne anlama geliyor gibi sorularıda cevapladık.

Dahi uydu alıcı olan televizyonlar da otomatik güncelleme ayarı mevcut olduğundan dolayı kanallar direk listelenir. Ancak bazen listede çıkmayan kanallar, manuel olarak eklenmektedir. Kanalları listeye ekleyebilmek için frekans bilgileri gerekli olurken, vatandaş tarafından araştırılıyor. Bu kanallar arasında yer alan KRT TV, frekans bilgileri merak konusu oldu.

Krt TV HD Frekans Bilgileri 2021
Krt TV Frekans : 12729
Krt TV Polarizasyon : V-Dikey
Krt TV Kapsam : Batı
Krt TV Sembol Oranı : 30000
Krt TV FEC : 2/3
Krt TV V-PID : 6638
Krt TV A-PID : 6738
Krt TV Uydu : T4A

Krt TV Uydu Frekansı Nasıl Ayarlanır?
Uydu frekanslarını ayarlamak ve manuel olarak kanal eklemek için adımlar:
Ayarlar ya da Menü sekmesine girin
Uydu ayarları
Kanal Ekleme
Yukarıdaki frekans bilgileri girilecek
Ara
Yeni kanallar kanal listenizin en sonuna eklenecektir

KRT Açılımı Nedir?
Kanalın ilk adı "Karadeniz TV" idi. Daha sonra kanalın yayın amacı değiştirilerek "Kültür TV" oldu. Dolayısıyla KRT'nin "Kültür Televizyonu" anlamına geldiği iddia ediliyor. İlk başta kanalı açmanın amacı buydu.

KRT TV Kimin?
KRT TV, 7 Eylül 2014 tarihinde Ahmet Kopuz tarafından kurulmuştur. Ancak KRT TV sahibi Didem Duyum olarak biliniyordu. Didem Duyum, 2018'de CHP'ye verdiği sinyalleri yakarak, kanalın mali sıkıntı içinde olduğunu ve muhalefet nedeniyle kapanma aşamasında olduklarını belirtti. CHP hemen devreye girdi ve kanalı satın aldı.