Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kronik hastalara para yardımı başvurusu 2021 nasıl yapılır? 2021 Krnoik hastalara yardım ne kadar, kaç TL?

kronik-hasta-yardim
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseritempo.org – Kronik hastalara para yardımı başvurusu 2021 nasıl yapılır? 2021 Krnoik hastalara yardım ne kadar, kaç TL? Salgın döneminde ihtiyaç sahibi ailelere yardım tüm hızıyla devam ediyor. Bakan Selçuk, şartlı eğitim / şartlı sağlık, çoğul doğum ve kronik hastalık yardımları kapsamında sosyal yardım ödemelerinin Mart ayında başladığını söyledi. Salgın sürecinde devlet tarafından sağlanan sosyal yardım ödemeleri, vatandaşların derin bir nefes almasını sağlıyor. İhtiyaç sahibi aileler için destek ödemelerinin ayrıntılarını derledik. İşte sosyal yardım ödeme tarihleri ​​ve tutarları.

Kronik Hastalar İçin Nakit Yardım Programı kapsamında, ekonomik ihtiyaçlarını desteklemek için devlet ödemeleri yapılmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardım ödeme tarihlerine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Selçuk: “2 milyon 667 binden fazla muhtaç kişiye 274 milyon TL’nin üzerinde ödeme yapacağız”. Kronik hastalara yardım için nereye ve nasıl başvurulur araştırdık.

GEREKLİ AİLELERE DESTEK

Bakan Selçuk, çoklu doğum sonucu doğan çocukların, ilk ve ortaokul çağındaki çocukların, 0-6 yaş arası çocukların ve hamile kadınların hamilelik, doğum ve doğum sonrası ihtiyacı olan ailelere 2 aylık düzenli nakdi yardımda bulunduğunu belirtti. dönem, toplam 2.665.282 kişiye 271.114.355,00 TL ödeme yapılacağını duyurdu.

1.929 KRONİK ENGELLİ SAHİPLERİNE 3,1 MİLYON TL YARDIM

Kronik hastalığı olanlara da nakdi yardımda bulunduklarını belirten Selçuk, 1.929 muhtaç kişiye 3.188.064,78 TL destek sağlayacağımızı söyledi.

Bakan Selçuk, Kronik Hastalık Yardımı ödemelerinin 25 Mart 2021 tarihinden itibaren, diğer ödemelerin ise 24-29 Mart 2021 tarihleri ​​arasında yapılacağını söyledi.

KRONİK HASTALAR İÇİN YARDIM NEDİR?

Ülkemizde geliştirilen sosyal devlet anlayışı sonucunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aile, sağlık ve eğitim alanlarında tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırmaktadır. Maddi durumu kötü olan kronik hastaların temel ihtiyaçlarını karşılamak için kronik hastalara düzenli olarak nakit desteği verilmektedir.

Kronik hastalara yönelik yardım programı, temelde Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıplara maruz kalanlara yönelik nakit yardımları içermektedir. Maddi yardımın yanı sıra, özellikle cihaza bağlı yaşayan ihtiyacı olan kronik hastalara elektrik faturası ve kesintisiz güç desteği sağlanmaktadır.

KRONİK HASTALAR İÇİN YARDIM İÇİN KİMLER BAŞVURABİLİR?

Kronik hastalara yönelik yardım desteğinden yararlanmanın ilk şartı, kişilerin Tüberküloz ve SSPE nedeniyle maddi ve sosyal açıdan sıkıntılı bir süreç yaşadığının tespit edilmesidir. Tüberküloz veya SSPE hastaları ve bakıcılar kronik hastalar için yardım için başvurabilir.

KRONİK HASTALAR İÇİN YARDIM İÇİN NASIL BAŞVURULUR?

Kronik hastalara yönelik yardım şartlarını yerine getiren vatandaşlar, ikamet adreslerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler.

KRONİK HASTALAR İÇİN YARDIM ÜCRETİ NE KADAR?

Ödemeler aylık yapılır. Ödeme tutarı 1.658.13 TL’dir.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!