Kripto para madenciliği ne kadar kazandırır, yasal mı?

20210120-kripto-para-madenciligi-ne-kadar-kazandirir-yasal-mi-444707-b0345f8cd9af13a6283c.jpg
Daha Fazla Göster

Kayseritempo.org – Kripto para birimi blok zincirine düzenli olarak yeni bloklar eklemek ve şirketin faaliyetlerinin kesintiye uğramasını önlemek için Bitcoin madenciliği ve bu işle uğraşan personelin önemli olduğu düşünülüyor. Son zamanlarda, bu alandaki eğilim arttı ve insanlar, endüstrinin kazançlarını olumsuz yönde etkileyen Bitcoin madenciliği hakkında daha fazla bilgi sahibi oldu. Bitcoin madenciliğinden ne kadar para kazanılabileceği sorusuna cevap verecek olursak; yaklaşık 10 dakikada bir bloke sorunu çözüldüğü için geri dönüş değerinin eskisi kadar büyük olmayacağı kesindir.Peki, kripto para madenciliği ne kadar kazandırır, yasal mı?

Bitcoin çıktığında yeni ve benzersiz bir paradigma yarattı. Hiç kimse tarafından kontrol edilmeyen dünyanın ilk merkezi olmayan dijital para birimi. Ek olarak, Bitcoin kavramı, yeterli bilgi işlem gücüne sahip herkesin, coin’leri yalnızca topluluğun aktif bir parçası olarak kullanabileceği anlamına gelir.

Kripto para madenciliği nedir?
Çok basit bir şekilde kripto para birimi madenciliği, bilgisayarların çok zor matematiksel problemlerini özel donanım ve yazılım kullanarak çözerek kripto para birimi transfer işlemlerini onaylama ve yeni kripto para birimlerini ödüllendirme sürecidir. Diğer bir deyişle, “madenciler” olarak adlandırılan kişiler, çok zor matematik problemlerini çözmek için güçlü bilgisayarlarını kullanırlar, bu nedenle transfer işlemini onaylarlar. Ancak süreçte ekipman ve elektrik üzerinde belirli bir maliyet yükü oluşturacaklardır. Bu nedenle, madenci işlemi onayladıktan sonra, yeni oluşturulan kripto para birimi ödüllendirilecektir.Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri ilk kez piyasaya sürüldüğünde, ayrı ayrı çıkarılsalar bile karları yüksekti. Zamanla sistematik madencilik nedeniyle, bu ödüllerin ikisi de azalıyor ve çözülmesi gereken sorun gittikçe zorlaşıyor. Bu nedenle madencilik başlangıçta çok karlıydı ve birçok insanı kazandı, ancak bir süre sonra bireyler için kârsız olmaya başladı. Sonuç olarak madencilik çiftlikleri kurulmaya ve farklı şekillerde madencilik faaliyetlerine başlandı.

Kripto para madenciliği ne kazanıyor?
Alınan bitcoin madenciliği ücretlerine ek olarak ödüller de verilecek. İnsanlar düzenli olarak Bitcoin şifreleri oluştururlarsa, Bitcoin kazanarak ödüllendirilecekler. İşlem başına kazanılan miktar 12,5 BTC’dir. Her 210.000 blokta bir ödülün değeri yarı yarıya değişir. Kazanılan bitcoinlerin değeri, bitcoinlerin değerindeki artış veya düşüşe bağlıdır. Bitcoin’in çok değerli olduğu çağda, 12,5 BTC normalden daha fazla para kazanabilir. Bitcoin ödülü; uygulamanın ilk aşamasında blok başına 50 BTC fiyatla dağıtıldı ancak 210.000 bloktan sonra 25 BTC ve 12.5 BTC’ye düşürüldü. Gelecekte verilen ödülün 6,25 BTC’ye düşürülmesi bekleniyor. Bitcoin madenciliği; rutini bozmak için gereken maliyet yatırım getirisine yansıtılırsa bu dönemde karlı veya zararlı olarak değerlendirin.

Kripto para madenciliği yasal mı?
Dünyadaki her yasal para birimi, tek bir varlık (çoğu durumda bir merkez bankası) tarafından yaratılır, verilir ve kontrol edilir. Yasaya göre, sıradan vatandaşların yalnızca döviz satın almalarına, satmalarına veya tutmalarına izin verilmektedir. Birisi para kazanmaya çalışırsa, kaçınılmaz olarak başları belaya girecektir.Giderek daha yaygın hale geldikçe, dünya çapındaki kanun uygulayıcı kurumlar, vergi otoriteleri ve düzenleyici kurumlar, kripto para birimi kavramını anlamaya ve mevcut mevzuata ve yasal çerçeveye tam olarak nasıl uyulacağını anlamaya çalışıyor.Bitcoin’in yasallığı, kim olduğunuza, dünyanın neresinde olduğunuza ve onu nasıl kullandığınıza bağlıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!