Gündem
Giriş Tarihi : 02-09-2020 18:05   Güncelleme : 02-09-2020 18:05

Koronavirüs tedbirlerine uymayan Kul hakkı yiyor

Kayseri Koronavirüs vaka sayısı. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Koronavirüs vakalarının artış gösterdiğini ifade ederek tedbirlere uymayan kişilerin kul hakkına girdiğini ifade etti. 

Koronavirüs tedbirlerine uymayan Kul hakkı yiyor

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, asrın hastalığı olarak gösterilen Koronavirüs salgınının son derece ciddiye alınması gerektiğini ifade ederek tedbirlere herkesin uygumasını dile getirdi. Vali Günaydın, "Tedbirlere dikkat etmeyen, uygulamayan her kim var ise kul hakkına giriyor. Bunu yapmayın" diyerek vatandaşları uyardı.

Günlük 4 bin test
Tüm yurtta olduğu gibi Kayseri'de de Koronavirüs vakalarının artış gösterdiğini söyleyen Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen Kayseri’de Covid 19 sebebiyle oluşan hastaların sayılarını vermedi. Kayseri'de günlük 4 bine yakın test gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Günaydın, "Bakanlık tarafından yapılan açıklamada da belirtildiği üzere Kayseri’de vaka sayısında artış var. Kurallara uymadığımız sürece bu artış malesef devam edecek" dedi.

4 bin ceza
Pandemi sürecinde kurallara riayet etmeyen yaklaşık 4 bin kişiye ceza yazıldığını dile getiren Vali Günaydın, Sağlık personelinin ve ekipmanının yeterli olduğunu buna rağmen dün yaklaşık 85 kişilik bir öğretmen grubunun gönüllü olarak çalışmak istediklerini kendilerine ilettiğini de söyledi. 

Tedbir çağrısı
Kayseri’de ki vaka artışının Kurban Bayramı ve gurbetçilerin Kayseri ziyareti ile birlikte arttığına dikkat çeken Vali Günaydın, "Çeşitli kısıtlamalar getirdik ancak buna rağmen düğünlerimizde ki bulaşıların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Kayseri’de tüm kolluk kuvvetlerimizi seferber ettik. Düğünlerde polislerimiz sürekli denetimdeler. Koronavirüs salgınından skurtulmanın tek yolu kurallara riayet etmektir" cümleleri kurdu.