Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 01-03-2020 20:14

Kornalar Şehitler için çaldı

Kayseri taksicileri, şehitleri anmak ve Türk ordusuna destek vermek için şehir turu atıp korna çaldı. Taksici Taner Akça açıklama yaptı.

Kornalar Şehitler için çaldı

Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde toplanan taksiciler, araçlarını Türk bayrakları ile donattı. Kayseri'de taksiciler İdlib'de hain saldırıda şehit olan askerleri anmak ve askerlere destek olmak için şehir turu attı.

Taksiciler adına konuşan Taner Akça, "Şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı olan askerlerimize ise acil şifalar diliyoruz. Bizler burada askerlerimiz için toplandık. Amacımız onlara desteğimizi göstermek. Biz desteğimizi göstermezsek dünya her zaman sessiz kaldığımızı zanneder. Biz Türkiye Cumhuriyeti'nde Türk'ü Kürdü, Lazı, Çerkezi ayrım yapmadan tek bir millet halinde toplandık ve askerimize destek vereceğiz" dedi.

Taksici Taner Akça, "160 taksici esnafımızı aradık. Gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Gelmeyen arkadaşlarımız da memleketi ne kadar sevdiklerini göstermiş oldu. Kayseri'deki taksici esnafına bu yakışmaz" diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA