Gündem
Giriş Tarihi : 22-11-2019 12:08

Komutan Büyükanıt helallik vermedi

Yaşamını yitiren eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt Şemdinli Savcısı ile ilgili flaş sözler sarfetti. Komutan Büyükanıt, Ferhat Sarıkaya ile ilgili çarpıcı cümleler kullanmış

Komutan Büyükanıt helallik vermedi

Daha 1 haftaü oncesinde eşini kaybeden, kendisi de 2 gün önce hayata gözlerini yuman 25. Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Şemdinli Savcısı olarak bilinen Ferhat Sarıkaya ile ilgili oldukça çarpıcı bir açıklama yapmış. hayatta iken Sözcü Gazetesi'ne konuşan merhum Büyükanıt, FETÖ'cü Ferhat Sarıkaya ile ilgili "Yalan, iftira ve pislik atan bu kişileri son nefesimde bile affetmeyeceğim" cümlesi sarfetmişti.

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede kalp yetmezliğinden yaşamı yitiren Büyükanıt, son açıklamasını ise 2018 yılının Kasım ayında Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e yapmıştı. Yaşar Büyükanıt, sonradan bir FETÖ kumpası olduğu anlaşılan 2007’deki Şemdinli soruşturması ile ilgili “Terörle uğraşan, mücadele eden komutana ‘terör örgütü yöneticisi’ dediler. Akıl, mantık alacak gibi değil. Aynı adam benden helallik istiyor. Bunlar maşa oldukları için hepsi Allah’ından bulsun. Memleketin gerçek savcı ve hakimlere ihtiyacı var. Yalan, iftira ve pislik atan bu kişileri son nefesimde bile affetmen. Gerçek olmayan, onur kırıcı tutum içinde bulunanlar, gerçeklerin geç de olsa bir gün ortaya çıkacağını bilmeli” cümleleri kurmuştu.