08 NİSAN 2020 Çarşamba 19:15
Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-02-2020 14:57

Köklerin Rengine ilgi büyük

Köklerin Rengi Türk Sanatları Sergisi Talas'ta büyük ilgi görüyor

Köklerin Rengine ilgi büyük

Talas Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Sanat Galerisi’nin ilk sergisi olan ‘Köklerin Rengi Türk Sanatları Sergisi’ büyük ilgi görüyor. Eski Tol Kilise’nin restorasyonu ile sanat galerisine dönüştürülen ve 1 Şubat tarihinde düzenlenen açılış töreni ile hizmete giren Talas Sanat Galerisi, bugünlerde nadide eserlerin yer aldığı bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Bin 500 yıllık tarihi geçmişiyle kendisi de bir başyapıt olan galeride, Mozaik Sanatçısı Meyçem Ezengin, Cilt Sanatçısı Melike Kazaz, Cam Sanatçısı Yasemin Aslan Bakiri ile Ebru Sanatçıları Hikmet Barutçugil ve Sema Balkaya Öksüz’e ait toplam 21 eser sergileniyor.

Pazar'a kadar açık
Açılışından bu güne kadar yaklaşık 10 bin kişi tarafından ziyaret edilen galerinin ilk sanat organizasyonu ‘Köklerin Rengi’ sergisi, yoğun istek üzerine uzatılmıştı. 23 Şubat Pazar Gününe kadar açık olacak sergi, 10.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek. Kiçiköy Mahallesi Ali Saip Paşa Caddesi’nde hizmete giren Talas Sanat Galerisi, hem otantik yapısıyla dikkat çekiyor hem de Kayseri’nin tek sanat galerisi olma özelliği taşıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA