Gündem
Giriş Tarihi : 10-01-2021 13:10   Güncelleme : 10-01-2021 13:21

Kocasinan çalışmalarıyla geniş yankı uyandırdı

Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, 2020 yılında yapılan çalışmaların geniş yankı uyandırdığını söyleyerek hizmete devam edeceklerini dile getirdi.

Kocasinan çalışmalarıyla geniş yankı uyandırdı

Kayseritempo.org-Pandemiye rağmen 2020 yılında yaptığı en üst seviyede hizmetlerle geniş yankı uyandıran Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın örnek gösterilen bir proje şehri haline geldiğini vurgulayarak, bundan sonrada marka ve model şehir olan Kayseri’ye değer katacak, vatandaşların yaşam kalitesini artıracak ve geleceğe ışık tutacak nice vizyon projelere imza atacaklarını söyledi.

2020 yılında yaptığı eğitimden sağlığa, imardan ulaşıma, çevreden kültüre, kentsel dönüşümden asfaltlama çalışmalarına, sosyal tesislerden pazar yerlerine, yeşil alanlardan gönül belediyeciliğine kadar projelerle öncülük eden Başkan Çolakbayrakdar’ın hizmetleri büyük ses getirdi. Özellikle pandemiye rağmen rutin belediyeciliğini en iyi şekilde yerine getirmenin yanı sıra hayata geçirdiği sosyal projelerle insan hayatına doğrudan ya da dolaylı olarak yüreklere dokunan Başkan Çolakbayrakdar, “Örnek yatırımlarımızla Kocasinan’ı her zaman bir adım öne çıkarmak için çalışıyoruz” dedi. Kocasinan’ın çehresini değiştiren Başkan Çolakbayrakdar, 2021 yılında ise Kayseri ve Kocasinan’a değer katacak, vatandaşların yaşam kalitesini artıracak ve geleceğe ışık tutacak nice projelere imza atacaklarını vurguladı.
2020 yılında yapılan bazı hizmetlerden bilgi veren Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Tüm dünya 2020 yılını Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle mücadele ederek geçirdi. Kocasinan Belediyesi olarak bizlerde üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmenin gayreti içerisinde olduk. Sürecinin zorluğu ve hassasiyetini göz önünde bulundurarak, her zamankinden daha gayretli ve daha çok çalışıp, halkımızın sağlığını korumak ve yaşantısını kolaylaştırmak için çalıştık. Bir yandan rutin belediyecilik faaliyetlerini en iyi şekilde yerine getirirken diğer yandan da sosyal belediyeciliği en üst seviyeye çıkardık. Bu doğrultuda ‘Dost Eli’ dediğimiz Kocasinan Gönüllüsü Projesi ile bu zamana kadar ihtiyaç sahibi yaklaşık 38 bin ailenin ihtiyaçlarını karşıladık ve yüreklerine dokunduk. ‘Hoş Geldin Bebek’ hizmetiyle 2 bin 924 aileye destek olduk. İlçe genelinde ikamet eden 182 çölyaklı aileye 890 koli ‘Çölyak Paketi’ dağıttık. İlçemizde evlenen çiftlere 2 bin 800 adet ‘Nikah Seti’ hediye ettik. Kayseri’de en yüksek kapasiteye sahip asfalt plenti ile 146 farklı noktada 130 bin ton asfalt serimi ve 110 kilometre yol yaptık. Çözüm Merkezi ile 116 bin 660 talebi, çözüme kavuşturduk. Küçük dostlar ambulansı ile hasta veya yaralı olan bin 83 sokak hayvanın hayatını kurtararak, veteriner kliniklerine teslim ettik. Ayrıca bu süreçte yem bulmakta zorlanan canlılar için 9 ton kedi köpek maması ve 5 ton kuş yemi dağıttık. Daha yeşil Kocasinan için 100 bin ağaç diktik ve 50 adet yeni yapılacak park alanlarında ağaçları toprakla buluşturduk. Özellikle kırsal 45 mahallede 700 bin metrekare yol, 15 mahalleye 4 bin 800 ağaç, 34 mahalleye 5 bin 400 metraj kaldırım ve 100 noktada teknik çalışma gerçekleştirdik. Daha temiz bir Kocasinan için hijyene dikkat ediyor, vatandaşlarımızın sağlığına azami önem gösteriyoruz. Bu süreçte çalışmalarımızı daha yaygın hale getirdik. ‘Cami Temizleme Ekibi’ ile 172 camiyi, ‘Hijyen ve Dezenfeksiyon Ekibi’ ile 2 bin 301 adet WC ve lavabo, 18 adet banka şubesi, 129 adet eczane olmak üzere kamu binalarını ilaçlayarak dezenfekte ettik ve çalışmalarını periyodik olarak sürdürüyoruz.”
Kocasinan’da yenileme çalışmalarının yanı sıra kentsel dönüşüm projeleriyle ilçeyi Türkiye’nin parlayan yıldızı haline dönüştüreceklerinin altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, “Olmazsa olmazımız olan kentsel dönüşüm projelerimizde tüm hızıyla sürüyor. Kocasinan’da kentsel dönüşüm alanı toplam 4 milyon 207 bin 873 metrekare alanı kapsamaktadır. 1 milyon 500 bin metrekare alanda aktif olarak çalışma yürütüyoruz. Şu ana kadar teslim ettiğimiz konut sayısı 825 adettir. Özellikle geri dönüşüm alanında örnek belediye olmayı sürdürüyoruz. ” ifadelerine yer verdi.

Yatırımlar sayesinde geleceğin Kocasinan’da olacağını belirten Başkan Çolakbayrakdar, Şeyh Edebali’nin söylediği gibi ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ hareketle ‘Halka hizmeti Hakka hizmet’ olarak gören belediyecilik anlayışıyla hizmet üretmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.