Gündem
Giriş Tarihi : 10-05-2020 16:28   Güncelleme : 10-05-2020 16:28

Kocasinan annelerin yanında

Kayseri Kocasinan Belediyesi ekipleri, ilçedeki bazı evlerin kapısını çalarak annelere çiçek hediye etti

Kocasinan annelerin yanında

Kayseri Kocasinan Belediyesi, Anneler günü'nde çiçek hediye etti. Kocasinan Belediye ekipleri, sokağa çıkma yasağı uygulamasının devam ettiği Anneler Günü'nde bazı evlere çat kapı ziyaret yaparak Şehit anneleri başta olmak üzere annelere çiçek hediye etti. 

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ana başa taç imiş, her derde ilaç imiş. Anneler bizleri ilk olarak karınlarında yetiştiriyor, hayata getirdikten sonra da hayata hazırlıyor. Bizleri hayatımız boyunca koruyup kollayan yegane varlıkların başında annelerimiz geliyor. Özellikle bize bu toprakların vatan olarak kalmasında en büyük pay şehitlerimizindir. Bu topraklar için canını feda eden şehitlerimizin anneleri gözlerinden sakındıkları evlatlarını bu vatana feda etmiştir. Üstad Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı’. Bizler şehit ve gazi çocuklarıyız, torunlarıyız. O halde vatanımız, milletimiz, bayrağımız ve ezanımız için daha çok çalışmalı ve evlatlarımızı; tarihimize, ecdadımıza yakışır şekilde yetiştirmeliyiz. Bu vesileyle şehit annelerinin ellerinden hürmetle öpüyor ve bizleri de evlatları olarak görmelerini istiyorum. Bu vesileyle her kim ki annelik vasfını taşıyorsa, yüreğinde anne sevgisi, merhameti barındırıyorsa hepsinin gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum" açıklaması yaptı.

Çatkapı evlerine misafir kabul eden anneler de, Kocasinan Belediyesi’nin hediyesinden çok memnun kaldıklarını belirterek, duyarlılığından dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.