Gündem
Giriş Tarihi : 04-09-2020 09:45   Güncelleme : 04-09-2020 11:12

Kocamı ben öldürmedim

Adana haberi. Hakan Özbek, kıskançlık yüzünden mi hayatını kaybetti. Fikriye Özbek, kocasını kendisinin öldürmediğini ifade etti. Fikriye Özbek, adliyede ne ifade verdi.

Kocamı ben öldürmedim

Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşanan cinayet olayı ile ilgili ilginç gelişmeler yaşanıyor. Hakan Özbek'in hayatını kaybettiği olay ile ilgili gözaltına alınan ve sonrasında adliyeye sevkedilen Fikriye Özbek, kocasını kendisinin öldürmediğini savundu. 

Adliyede verdiği ifadesinde kendisini savunan ve sürekli olarak kıskançlık yüzünden evde huzursuzluk yaşandığını, şiddete maruz kaldığını ifade eden 2 çocuk annesi Fikriye Özbek, “Eşim sürekli alkol alırdı. Beni de çok kıskanırdı. Bir fatura yatırmak için bile dışarı çıkmama izin vermezdi. Kıyafetimden dolayı kıskançlık yapardı. Bu nedenle de şiddet uygulardı. Olay günü akşamda eve geldi. Yine alkollüydü. Kıskançlık yüzünden yine tartışma çaktı. Tüfeği alıp bana çevirerek, ‘seni öldürürüm’ dedi. Sonra da tüfeği bana verip ‘al seni beni öldür’ dedi. Ben tetiğe basmadım o ‘ben bu tüfeğin huyunu biliyorum’ diyerek tüfeğe bir kere vurdu. Sonra bir kez daha vurunca tüfek ateş aldı. Zaten tüfeğin ucunu kalbine dayamıştı. Ben vurmadım o kendi kendini vurdu” dediği öğrenildi.
 
Vurulan kocanın cansız bedeni ise otopsi için adil tıp kurumu morguna kaldırıldı. Cenaze otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak toprağa verildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen genç kadın tutuklandı.