06 NİSAN 2020 Pazartesi 19:08
Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-01-2020 12:42   Güncelleme : 27-01-2020 13:52

Kobe Bryant'ı öldüren helikopterin markası ve özellikleri

Kobe Bryant helikopter kazası. Kobe Bryant'ın bindiği helikopterin markası, modeli ve özellikleri. Sikorsky S 76 tipi helikopter özellikleri

Kobe Bryant'ı öldüren helikopterin markası ve özellikleri

Black Mamba lakaplı basketbolun efsanesi Kobe Bryant bir helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti. Bryant ile bilikte helikopterde kızı Gianna’nın da bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Meydana gelen kazada helikopter içerisinde toplamda 5 kişinin olduğu kaydedildi.

Bryant’ın helikopterinin düşmesinin ardından sosyal medya ve internetten en çok aratılan konu ise düşen helikopterin markası ile özellikleri oldu. Peki söz konusu helikopter neden düştü? İçinde bulunan hiç kimsenin sağ çıkmadığı helikopterin markası ve özellikleri nelerdir?

Federal Havacılık Birimi Sözcüsü Allen Kenitzer’ın açıklamasına göre, Kobe Bryant ve kızının içerisinde bulunduğu helikopterin "Sikorsky S-76" tipi olduğuna dikkat çekildi. Aynı zamanda helikopterin henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı düştüğü açıklandı.            Dikkat çekilen bir başka bilgi ise 3 yıl önce Eczacıbaşı’na ait olan Sikorsky S-76 helikopterinin düşmesi oldu. Aynı tip helikopterin düşmüş olması ve içerisinde 7 kişinin hayatını kaybetmesi büyük yankı uyandırdı. Akıllara bu serinin teknik yapısında aksaklıklar mı var sorusu geldi. Kobe Bryant'ın ölümünde şaibe olup olmadığı henüz kesinlik kazanmazken, söylentiler gündemi epey meşgul etti.

Sikorsky S-76 Özellikleri 
Amerikalı basketbolcu Kobe Bryant’ın ölümünün ardından merak edilen helikopterin özellikleri ise şöyle: Sikorsky S-76 C helikopteri, sunduğu VİP konfor ve performansı ile dikkat çekiyor. Şehir içi ve şehirler arası uzun mesafeli uçuşlarda kullanılan Sikorsky, sekiz kişilik kapasitesi ile hızlı bir uçuş sağlayabiliyor. Sikorsky S-76 C helikopteri, sekiz kişilik yolcu kapasitesi, ve barındırdığı özel donanımlarıyla VİP uçuş gerçekleştirmek isteyenler için güzel bir ulaşım alternatifi sunuyor. Sikorsky S-76C++ model VIP helikopter, performansı, ileri teknolojisi ile hızlı, pratik bir ulaşım alternatifi sunuyor.
Sekiz kişilik yolcu kapasitesine sahip olan özel donanımlı helikopter, 500 km’lik bir mesafeye ortalama 250 km/saat hızla iki saatte ulaşabiliyor. Normal hava şartlarında İstanbul çıkışlı uçuşlarda, yaklaşık olarak Bodrum-Türkbükü 1 saat 50 dakika (250 mil), Ankara-Yenimahalle 1 saat 35 dakika (210 mil), İzmir- Alsancak 1 saat 20 dakika (185 mil) sürüyor. Deniz seviyesinde azami 287 km/saat hız yapabilen helikopter, yolcu ve yük dahil 1650 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahip bulunuyor. Helikopterin bagaj kapasitesi ise 1,08 m3.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA