Gündem
Giriş Tarihi : 09-05-2020 14:33   Güncelleme : 09-05-2020 16:00

Kızılay Melikgazi Hizmet Gönüllüleri

Kızılay Melikgazi Şubesi, Covid19 virüs salgını devam ederken, ilçe sınırlarındaki 2 Bin aileye gıda yardımı için kolları sıvadı. Kızılay Melikgazi Şube Başkanı Dursun Daş, 2 günde 2 bin aileye gıda yardımı yapılacağını söyledi.

Kızılay Melikgazi Hizmet Gönüllüleri

Türk Kızılayı ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. Kızılay Melikgazi Şube Başkanı Dursun Daş, her dönem ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını ifade ederek, "Sokağa çıkma yasağı olan Cumartesi-Pazar gününde 2 bin gıda kolisi dağıtımı yapacağız" dedi.

Hizmet gönüllüleri
Coronavirüs salgınından ötürü sıkıntılı günler geçiren vatandaşların yanında olmak adına çaba sarfettiklerini söyleyen Kızılay Melikgazi Şube Başkanı Dursun Daş, yaptığı açıklamada "Türk Kızılay Melikgazi olarak yeni kurulmuş bir şubeyiz. Bugün Yönetim Kurulu arkadaşlarımız ve gönüllülerimiz ile birlikte Melikgazi ilçesi sınırlarında 2 bin adet gıda kolisi dağıtımı yapacağız. Bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kurulduğumuz günden bu yana ihtiyaç sahiplerine nakit yardım, gıda kolisi, ekmek ve yemek dağıtımı şeklinde bir çok konuda hizmet vermekteyiz. Kızılay olarak her dönem, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. Olağan faaliyet olarak devam ederken Covid19 virüs salgınından ötürü ciddi şekilde bağış aldık. Bu bağışları ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmaya gayret gösteriyoruz. Covid19 virüs salgını ve Ramazan ayı münasebetiyle faaliyetlerimizde ciddi bir artış var" dedi.Destek çağrısı
Kızılay Melikgazi Şube Başkanı Dursun Daş, vatandaşların gönül rahatlığıyla Kızılay'a bağış yapabileceklerini ifade ederek, "Vatandaşlarımız, Genel Merkez vasıtasıyla bağış yapabilirler. Bunun dışında Kızılay Melikgazi Şubemizin sosyal medya hesapları var. Nasıl bağış yapılabileceği noktasında bilgilendirmeler mevcut. Banka IBAN numaralarımızı paylaşmaktayız. Bunun haricinde bağış yapmak isteyenler de şubemizin iletişim araçlarını kullanarak bizlere ulaşabilir. Şubemize yapacakları yardımlar ile, ilçemiz sınırları içerisindeki ihtiyaç sahiplerine destek olabilirler. Ayrıca SMS atarak da fidye ve fitre olarak iyilik hareketine destek olabilirler" açıklaması yaptı.