Medya
Giriş Tarihi : 14-09-2020 13:57   Güncelleme : 14-09-2020 14:03

Kırmızı Oda Meliha kim. Evrim Alasya kaç yaşında, nereli

Tv8 kanalında ekrana gelen Kırmızı Oda isimli dizinin önemli karakteri Meliha gerçekte kim. Meliha'yı canlandıran Evrim Alasya nereli, kaç yaşında.

Kırmızı Oda Meliha kim. Evrim Alasya kaç yaşında, nereli

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Tv8 kanalında 2 haftadır son derece sürükleyici ve bir sonraki bölümü merakla beklenen bir dizi yayınlanıyor. Kırmızı Oda isimli gerçek hayat hikayelerinden uyarlanan dizinin önemli karakterlerinden Meliha Hanım, herkesin dikkatini çekti.

Her Cuma günü ekrana gelen Kırmızı Oda isimli dizinin sevilen ve dikkatle takip edilen karakteri haline gelen Meliha, ilk 2 bölümdeki oyunculuğu ile dudak ısırttı. Peki kim bu Meliha. Meliha'yı canlandıran kim. İşte Meliha'nın gerçek hayattaki kimliği..

Meliha'nın kimliği
Gerçek adı Evrim Alasya'dır. 2 Ağustos 1979 tarihinde İzmir'de dünyayag eldi. Herkes rahmetli Zeki Alasya ile bir akrabalığı olduğunu düşünüyor ancak sadece soyisim benzerliği. 5 yaşındayken spora yöneldi ve Ritmik Jimnastik yaptı. Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan lisanslı sporcuydu. Başarılı bir jimnastikci iken tiyatroya gönül vererek 1997 yılında bitirdiği liseden sonra Konak Belediye Tiyatrosu'nun kursuna kayıt yaptırdı. 2 yıl sonra da İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuar bölümünün ardından 2003 yılında Pınar çocuk tiyatrosuyla mesleğe başladı. 2006 yılına kadar çocuk tiyatrosunda çalıştı. 2006 yılından sonra da Zuhal Olcay ve Haluk Bilginer tarafından 1999 yılında kurulan Oyun Atölyesi'nde çalışmaktadır.

Rol aldığı diziler
* 2003 - 2005 yılları arasında "Bir İstanbul Masalı" adlı dizide küçük bir rolde oynayarak dizi oyunculuğuna başladı.
* 2010 yılında Gönülçelen dizisinin cilveli şarkıcısı Balçiçek rolünü canlandırdı.
* Muhteşem Yüzyıl isimli dizide 58. bölümde Nebahat Çehre'ye olan benzerliği nedeni ile onun gençliğini canlandırdı.
* 2014 yapımı Benim Adım Gültepe dizisinde Suna karakterini canlandırdı.
* Güneşin Kızları adlı dizide Güneş karakterini oynadı. 

Tiyatroda rol aldığı oyunlar
Lokamapüf, Androcles Ve Aslan, Mutluluk Dağıtan Eskici, Mavi Pullu Balık, Yel Değirmeni, Fırtına, Ben Bir Kurbağayım, Küçük Kız Ve Yıldız, Ayrılık, Deli Dumrul. Atinalı Timon, 7 Şekspir Müzikali, Don Juan'ın Gecesi, Antonius ile Kleopatra : William Shakespeare

Filmleri
2008 yılı yapımı Muro - Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine filminde Fidan karakterini canlandırırken, yine 2008 yapımı Başka Semtin Çocukları filminde Evrim karakterini canlandırdı.