Medya
Giriş Tarihi : 19-02-2021 20:26   Güncelleme : 19-02-2021 20:26

Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir, Gerçek Adı Ne? Bilge Şen Kim, Kaç Yaşında, Nereli?

Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir, Gerçek Adı Ne? Bilge Şen Kim, Kaç Yaşında, Nereli?

Kayseritempo.org - Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir, Gerçek Adı Ne? Bilge Şen Kim, Kaç Yaşında, Nereli? Hiç şüphesiz yayınlandığı her akşam izleyicilerini ekran başına toplayan bu dizimizde pek çok konuk oyuncuyu gördük ve yayınlandığı sürece pek çok konuk oyuncuyu görmeye de devam edeceğiz. Bununla birlikte TV 8 ekranlarının fenomen dizisi haline gelen Kırmızı Oda’da anlatılan gerçek hikayelerin çoğu maalesef ki yürek burkan cinsten. Aynı zamanda dizide anlatılmakta olan hikayelerin gerçek hikayeler olduğunu da unutmamanız gerekiyor. 
Kırmızı Oda Kumru’nun Yaşadıkları 


Küçük yaşlarda üvey babasının tacizine uğrayan Kumru annesine bu durumu anlatsa da üvey babasının yüzsüzlüğü ve pişkin inkarları neticesinde olan ona olacak ve o da babaannesinin yanına gönderilecek ve hayatına orada devam etmeye başlayacaktır. Sıcak kanlı babaannesinin kendi evladı gibi davrandığı Kumru sonrasında başarısız evlilikler gerçekleştirecek ve bu evliliklerin birinden oldukça hasarlı bir biçimde ayrılacaktır. Her anısında babaannesini hatırlayan Kumru’nun düzelip düzelemeyeceği konusu da merak konusudur. 


Kırmızı Oda Kumrunun Babaannesi Kimdir? 


Kırmızı oda dizisinde garip kız Kumru’nun sıcak kanlı ve sevecen babaannesi rolünü Bilge Şen canlandırmaktadır. Dizideki babaanne rolü ile gerçekten çok büyük bir özdeşleşme gösteren usta oyuncu Bilge Şen daha önceki senelerde Türk sineması ve Türk dizileri için gerçekten oyunculuk deneyiminin her noktasını harcamış ve genç oyuncular için de bir başvuru noktası olmayı başaracak kadar büyük tecrübe ve kazanımlar elde etmiştir. 

Bilge Şen Kimdir?

1945 yılında İzmir'de doğdu. 1963 yılında Devlet konservatuvarı tiyatro bölümünü bitirdi. Aynı yıl, Arena Tiyatrosu'nda başladığı oyunculuğunu Gen-ar, Ulvi Uraz, Devekuşu Kabare, Dostlar, Gülriz Sururi-Engin Cezzar vb. topluluklarda sürdürdü. 1979'da Devlet Tiyatrosu'na girdi. Önce Ankara'da, sonra İstanbul'da sahneye çıktı. Gölge Ustası'ndaki rolüyle 1982 yılında Avni Dilligil En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı. Çağan Irmak'ın Kabuslar Evi serisinde emlakçı rolünü üstlendi. Ayrıca Harry Potter ve Felsefe Taşı filminde Türkçe seslendirme yapmıştır. Oyuncu 2013 yılında Star TV'de yayınlanan Aramızda Kalsın adlı dizide Elmas karakterini canlandırmıştır.