Gündem
Giriş Tarihi : 01-12-2020 16:49   Güncelleme : 01-12-2020 17:04

Kiracıoğlu’dan FETÖ çıkışı

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Kiracıoğlu, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan'a cevaben açıklama yaptı

Kiracıoğlu’dan FETÖ çıkışı

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Kiracıoğlu, FETÖ soruşturması ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe vereceğini söyledi. Bekir Kiracıoğlu, "Bu şehir bilir ki, geçmişte ve günümüzde FETÖ ve Fetöcüleri kimin beslediğini, kimin kucağında oturduğunu. Sizler bu örgüte taparken bizler sövüyorduk" dedi.

Vasıf açıklaması
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ın bugün düzenlediği basın toplantısında sarfettiği bazı cümlelere istinaden açıklama yapan Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Kiracıoğlu, “sayın Nursaçan, fabrikasının kurşunlanması olayına neredeyse sevineceğimi hatta tasvip ettiğimi ima etmiş. Bunun üzerine olay günü yaptığım paylaşımlar ortada. Bu arada sayın başkan, basın önünde benim ve sanayici arkadaşlarım hakkında hakaret içeren sözler söylemiştir. Kendisi ile ilgili hiçbir hitabımda sayın kelimesi geçmeyen ifadem olmadı. Ancak bir daha bu tip açıklamalar yaparsa kendisine sayın başkan demek yerine Müsrif Başkan Tahir olarak hitap edeceğimi bildirmek isterim. Sayın başkan benimle ilgili vasıfsız ifadesini kullanmış. Doğrudur benim kul hakkı yemek gibi, başkasının parasını çar çur etmek gibi, iftira atmak gibi, kendi sanayicisini devlet kurumlarına şikayet etmek veya ettirmek gibi, riya yapmak gibi, gösteriş merakı gibi vasıflarım yoktur” dedi.

FETÖ soruşturması
Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Kiracıoğlu, “Bu şehir bilir ki, geçmişte ve günümüzde FETÖ ve Fetöcüleri kimin beslediğini, kimin kucağında oturduğunu. Sizler bu örgüte taparken bizler sövüyorduk. O nedenle atacağınız çamurlar değil yapışmak yanımızdan bile geçmez. İftira atmak o kadar değil. Yarın Cumhuriyet Başsavcılığı’na kendim ile ailem hakkında ve ayrıca müsrif başkan ve yönetim hakkında FETÖ araştırması için dilekçe vereceğimi çıkan sonucu da kamuoyu ile paylaşacağımı arzederim” cümleleri kurdu.