Kayseri Haberleri

Kira Sözleşmesi Kontratı Word Pdf nasıl doldurulur? Kira Sözleşmesi Nedir? Kira Sözleşmesi Doldurulurken Dikkat Edilecekler Nedir?

kira sozlesmesi ornegi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kira Sözleşmesi Kontratı Word Pdf nasıl doldurulur? Kira Sözleşmesi Nedir? Kira Sözleşmesi Doldurulurken Dikkat Edilecekler Nedir? Kira sözleşmesi örneği nasıl yapılır? Kira sözleşmesi herhangi bir şeyi kiraya veren ile kiralayan arasında iki tarafında belli sorumluluklar ve haklara sahip olduğunu yazılı bir şekilde kanıtlayan bir belgedir. Bu sözleşmenin bazı standartları bulunmaktadır. Mesela, ortalama bir kira sözleşmesi kiraya verilen mülk ile beraber teslim edilen eşya ve demirbaşlar, ile özel ve gelenek şartların belirtildiği alana olmak üzere üç ölümden oluşmaktadır.

Bu sözleşme kiracı, ev sahibi yada emlakçı tarafından olduğu gibi kendinizde internet üzerinden de örnek bulabilirsiniz. Genellikle 1 yıllık hazırlanan sözleme her iki tarafında rızasıyla değişiklik gösterebilir.

Kira Sözleşmesi Doldurulurken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

-İlk başta kiraya verenin mülk sahibi olduğuna dair tapuyu veya vekaleti görerek kontratı doldurmaya başlayın.
-Kontrata mülke ilişkin bilgiler olan adres, mülkün niteliği (ev, işyeri) gibi temel bilgileri doldurun.
-Daha sonra kiraya veren ve kiracıya ilişkin kişisel bilgileri eksiksiz doldurun. T.C. kimlik bilgilerinin yazıldığından emin olun.
-Kiralayan ile anlaştığınız kira bedelini ve ödeme tarihlerini de yazın.Kira kontratında bulunan tarihlerin doğru olmasına dikkat edin.
-Son olarak kiralanan mülkün içindeki demirbaşlara ait bilgileri doldurun.
-Kira kontratını kefiller huzurunda imzalamanız çok daha sağlıklı olur. Kira kontratının bütün sayfalarında her iki tarafın imzaları mutlaka olmalı.
-Yine sözleşmeye, kira bedelinin yatırılacağı banka hesap bilgilerini ve ne şekilde yatırılacağını detaylı olarak yazın. Kira bedeli havale veya eft olarak gönderilecekse “2018 yılı Temmuz Ayı kira bedeli” şeklinde bir açıklama ile göndermelisiniz.
-Kira kontratında depozitonun içeriği ve hangi şartlarda iade edileceği açık bir şekilde belirtilmelidir.
-Kontratın bundan sonraki kısmı matbu şekilde yasal hükümlerle doludur. Burayı okuduktan sonra imza aşamasına geçebilirsiniz.
-Eğer depozito verdiyseniz hangi tarihte ne kadar verdiğinizi ve hangi şartlarda geri alınacağını belirlemekte fayda bulunur.

Kira sözleşmesi üç bölümden oluşur

  • Kiralama ile ilgili bilgiler.
  • Kiralanan mülk ile birlikte teslim edilen demirbaşlar.
  • Kira sözleşmesiyle ilgili genel koşullar.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kayseri Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!