Kim Milyoner Olmak İster 13 Şubat 2021 Soruları ve Cevapları! Milyoner 13 Şubat Yarışmacıları Kimdir?

featured

Kayseritempo.org – Kim Milyoner Olmak İster 13 Şubat 2021 Soruları ve Cevapları! Milyoner 13 Şubat 2021 son hızıyla devam ediyor haberimizin detaylarında Milyoner yarışma programındaki merak edilenleri hazırladık. Günün içinde sadece 1 yarışmacı 30 Bin TL’lik soruyu görebilirken o soruda ise çift cevap hakkını kullanmasına rağmen elenmiş oldu. Gün içinde yarışan yarışmacıların hakkındaki detayları ve merak edilen tüm soruları cevapladık. “Kim Milyoner Olmak ister?” ATV ekranlarında dünyanın en çok kazanan yarışması sloganıyla uzun süredir yayınlandı. Her bölümde izleyiciyi ekrana kilitlemeye devam ediyor. Yarışmacıların sorulan sorular karşısında yarışmadaki şaşkınlığı ve başarısı, sosyal medyada en çok paylaşılan konular arasında yer alıyor.

Merak edenler için bu yarışmayı merak edenleri değerlendiriyor ve bu sayfada sorulan soruları paylaşıyoruz. Kim Milyoner Olmak İster en zor soruları ve bazen kolay ama şaşırtıcı, yanıltıcı Kim Milyoner Olmak İstiyor sorularının cevaplarını listeledik. ATV ekranlarının fenomen bilgi yarışması programı Kim Milyoner Olmak İster, Kenan İmirzalıoğlu’nun başarılı sunumuyla ekranlara gelmeye devam ediyor.

Hangi adda bir hayvan familyası vardır?

A. Portakalgiller

B. Mandalinagiller

C. Kivigiller

D. Nargiller

Seyirci joker hakkını kullandı yarışmacı cevapta C seçeneği çıktı ancak o B şıkkını seçti. Soruyu doğru yanıtlayamadı. Doğru yanıt C seçeneğiydi. Burcu Hanım yarışmadan bin lirayla ayrıldı.

Hangi karakterin yer aldığı roman okuyorsanız Fransız klasiklerinden birini okumuyorsunuzdur?

A. Emma Bovary
B. Jean Valjean
C. Julien Sorel
D. Matmazel Noraliya

Sorunun doğru yanıtı D seçeneği.

Hangi kıtanın en doğusundan denize açılır ve sürekli doğuya giderkeniz Afrika’nın batı kıyısına ulaşırsınız?

A. Avrupa

B. Güney Amerika

C. Avustralya

D. Asya

Doğru Yanıt B seçeneği.

Yunus Emre’nin portresinin bulunduğu bir banknotu tamamı Fatma Aliye’nin portresinin bulunduğu banknotlardan olacak şekilde bozduğumuzda kaç adet bant notunuz olur?

A. 40

B. 10

C. 4

D. 2

Sorunun doğru yanıtı C şıkkı.

Hangisi lisede kimya derslerini anlatılan konulardan biri değildir?

A. İzoelektronik

B. İzotop

C. İzoton

D. İzohips

Sorunun doğru yanıtı D şıkkı.

Hangi futbol takımı diğer üçünden daha önce kurulmuştur ve türkiye futbol federasyonu tarafından da ilk resim futbol takımımız şeklinde tanımlanır?

A. Vefa

B. Beşiktaş

C. Fenerbahçe

D. Galatasaray

Sorunun doğru yanıtı D şıkkı.

1946 nobel edebiyet ödülü sahibi, en önemli eserlerinden biri konusu hindistan’ad geçen Siddhartha romanı olan yazar kimdir?

A: thomas mann

B. herman melville

C. günter gras

D. herman hesse

Vandal kralı genseriko viking kumandanı toro, wang yu, örümcek ve kostok hangi yeşilçam kahramanının düşmanlarıdır?

A. Keloğlan

B. Boğaç Han

C. Tarkan

D. Deli Dumrul

Doğru Cevap C şıkkı.

Mesleği çımacılık olan biri mesaisini nerede geçirir?

A. Otogarda

B. Metro istasyonunda

C. Havalimanında

D. Vapur iskelesinde

Sorunun doğru yanıtı D şıkkı.

Onur Güneş Kimdir?

Aslen Ankaralı olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 32 yaşındaki Onur Güneş, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Bölümünde tamamlayan Onur Bey, şu anda global bir e-ticaret şirketinde kategori uzmanı olarak çalışıyor. Onur Bey, yarışmada 125.000 TL değerindeki soruyu görebilmek istiyor.

Şayen Tokyay Kimdir?

Ailesiyle birlikte Ankara’da yaşayan 28 yaşındaki Şayen Tokyay, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Bilkent Üniversitesi Kamu Hukuku alanında yüksek lisansını tamamlayan Şayen Hanım, aynı zamanda bir kuruluşta Avrupa Birliği ilişkileri danışmanı olarak çalışıyor ve yarışmada hayal kırıklığı yaşamamak için hedef belirlemediğini söylüyor.

Burak Can Tayfur Kimdir?

Doğma büyüme Kayserili olan 21 yaşındaki Burak Can Tayfur, Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi. Yamaç paraşütü antrenörlüğü alanında ilerleyen Burak Bey, yarışmada yavaş yavaş sona doğru ilerlemek istediğini söylüyor.

Burcu Burkut Erenkul Kimdir?

31 yaşında olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Burcu Burkut Erenkul, İstanbul Aydın Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü mezunu. Ralli yarış pilotu olan ve 2008 yılında ilk yarışına çıkan Burcu Hanım, 2012 yılında Türkiye birincisi olmuş. Burcu Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı doğayı koruyan bir vakfa bağışlamak istiyor.

İlteriş Kağan Kahraman Kimdir?

Geçtiğimiz sene evlenen 27 yaşındaki İlteriş Kağan Kahraman, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. Havacılık ve uzak sektöründeki bir firmada mühendis olarak çalışan İlteriş Bey’in yarışmadaki ilk hedefi ikinci soruyu geçebilmek.

Zeynep Kaçmaz Kimdir?

Aslen Vanlı olan ve yarışmaya Antalya’dan katılan 30 yaşındaki Zeynep Kaçmaz, Fırat Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü mezunu. Okuyabilmek için ailesine karşı çıkan ve kendi ayakları üstünde durarak eğitim hayatını tamamlayan Zeynep Hanım, şu anda kendi reklam firmasında grafik tasarım işleri yapıyor ve yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı sokak hayvanlarına barınak yaptırabilmek ve iş yerine bir bilgisayar alabilmek için kullanmak istiyor.

Teoman Kerki Kimdir?

18 yaşında olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Teoman Kerki, Robert Kolej son sınıf öğrencisi. Okulunda bilgisayar oyunları yapma kulübü başkanı olan ve üniversitede bilgisayar mühendisliği bölümünde eğitim almak isteyen Teoman Bey, ileride dijital oyun projesini gerçekleştirmek istediğini söylüyor.

Yaşar Berat Can Bağartırlar Kimdir?

Aslen Karslı olan ve yarışmaya Bursa’dan katılan 47 yaşındaki Yaşar Berat Can Bağartırlar, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Profesyonel öğrenci olduğunu söyleyen Yaşar Bey, Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümü, Uludağ Üniversitesi Dramatik Yazarlık Bölümünden mezun olmuş. Yüksek lisans eğitimini de Uludağ Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümünde tamamlayan, 23 yıldır hekim olan ve şu anda Bursa Mudanya’da aile hekimi olarak çalışan, evli ve bir çocuk babası olan Yaşar Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı kızının eğitim hayatı için kullanmak istiyor.

Sinem Demircan Karadağ Kimdir?

1985 İstanbul doğumlu, evli ve bir çocuk annesi olan Sinem Demircan Karadağ, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Şu anda kadın hastalıkları uzman doktoru olarak çalışan Sinem Hanım, yarışmada 15.000 TL değerindeki soruyu geçmeyi hedefliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!