Gündem
Giriş Tarihi : 22-05-2020 00:27   Güncelleme : 22-05-2020 00:27

Keykubat Mahallesine dev yatırım

Melikgazi Belediyesi haberi. Keykubat mahallesinde 11 kilometre uzunluğunda havai hat yeraltına alınıp asfalt çalışması gerçekleştirilecek.

Keykubat Mahallesine dev yatırım

Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan Keykubat Mahallesi’nde 11 kilometre uzunluğunda havai hat yer altına alınarak 11 kilometre uzunluğunda yolda asfalt çalışması gerçekleştirecek.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Keykubat Mahallesi’nin estetiğini bozan havai hatların yerin altına alınacağını dile getirerek, "Keykubat’ta uzun yıllar elektrik direklerinin açıkta olması büyük sıkıntıydı. Bu mahallemizdeki havai hatlar yer altına alınacak. Burada 11 kilometrelik havai hat var. Komple bu hatları yer altına aldırıyoruz. Bunların alta alınmasıyla beraber yollar daha da güzelleşecek. Burada 26 bin metrekare parke çalışmamız var. 11 kilometreye yakın hat için asfalt dökeceğiz. Dolayısıyla büyük bir çalışmaya başladık. Ayrıca 200 tane yeni aydınlatma direği dikilecek" dedi.

Başkan Palancıoğlu, "Çalışmalar sonucunda hatlar modernize edilerek bir yandan görüntü kirliliği ortadan kaldırılmış oluyor bir yandan da kötü hava koşullarından dolayı meydana gelen arızalar minimum seviyeye indirilmiş oluyor. Keykubat mahallesi genel olarak yenilenmiş olacak” açıklaması yaptı.