Medya
Giriş Tarihi : 10-01-2021 22:27   Güncelleme : 10-01-2021 22:27

Kefaret nerede çekiliyor? Kefaret dizisi nerede çekildi? Kefaret dizisi uyarlama mı, hangi kitaptan diziden uyarlanarak çekilmiştir?

Kefaret nerede çekiliyor? Kefaret dizisi nerede çekildi? Kefaret dizisi uyarlama mı, hangi kitaptan diziden uyarlanarak çekilmiştir?

Kayseritempo.org - Kefaret nerede çekiliyor? Kefaret dizisi nerede çekildi ve geçiyor? Kefaret dizisi uyarlama mı, hangi kitaptan diziden uyarlanarak çekilmiştir? İddialı yapılar arasında yer alan Kefaret, izleyiciler tarafından büyük ilgiyle karşılaştı. Yayınlandığı günden beri dikkatleri üzerine çeken dizi, konusu ve sahneleriyle takdirleri kazandı Sahnelerin nerede çekildiğini merak eden seyirciler, araştırma yapmaya devam ediyor. Fox TV’nin sevilen yapımlarından Kefaret, Pazar akşamları izleyicilerle buluşuyor. 25 Film imzalı, yönetmeliğini Mesude Erarslan'ın yaptığı, Mahinur Ergün kaleminde senaryosu yazılmıştır. Bir kasaba lisesinde öğretmenlik yapan ve doktor kocası Ahmet ve iki küçük çocuğu ile mutlu bir hayat sürdüren Zeynep’in rüya gibi yaşamı kızının ortadan kaybolması ile bir anda cehenneme dönecektir.

Zeynep bir bir elindeki her şeyi yitirirken İstanbul’dan atanan başarılı genç komiser Sinan sayesinde umudunu asla yitirmeyerek, hayata sımsıkı tutunmaya çalışıyor. Başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur paylaşırken, onlara Özge Özacar, Ege Kökenli, Mine Kılıç, Ayşegül Cengiz, Efe Deprem, Lavinya Ünlüler, Göktan Oktay Göztepe, Ayberk Aladağ, Enis Yıldız, Defne Günay, Umut Öztok, Nihan Durukan, Metin Yavuzoğlu ve Tolga Güleç gibi birbirinden başarılı oyuncular da eşlik ediyor. Sevilen dizi oyuncularını yanı sıra çekimlerin nerede gerçekleştiği araştırılıyor.

Kefaret nerede çekiliyor?


Büyük umutları barındıran Kefaret, çekim yerleriyle ilgi odağı olmaya devam ediyor. Sevilen dizinin İstanbul’da çekildiği ve doğal ortamlarından yararlanıldığı bilinmektedir. Şehir çekimleri için Sarıyer, Nişantaşı ve Sarıyer gibi lüks semtler kullanılıyor.


Kefaret hangi kitaptan uyarlandı?


Kitaplarının  konusuyla büyük ilgi çeken Zülfü Livaneli’nin Konstantiniyye Oteli kitabından uyarlandı.