Medya
Giriş Tarihi : 21-02-2021 21:50   Güncelleme : 21-02-2021 21:50

Kefaret Ne Demek? Kefaret Tdk Anlamı? Kefaret Sözlük Anlamı Kısaca Nedir?

Kefaret Ne Demek? Kefaret Tdk Anlamı? Kefaret Sözlük Anlamı Kısaca Nedir?

Kayseritempo.org - Kefaret Ne Demek? Kefaret Tdk Anlamı? Kefaret Sözlük Anlamı Kısaca Nedir? Kefaret bir süre önce bir dizi ismi olarak ta gündeme gelmişti. Başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat’ın oynadığı diziyi belki duymuşsunuzdur. Kefaret kelimesinin arapça kökenli bir kelime olduğu söylenmekte bir diğer anlamı ise Diyet olabilirmiş. Kefaret kelimesi bir dizi projeyle ortaya çıktı. Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer Okur'un paylaştığı Kefaret, 22 Kasım Pazar günü macerasına başlamıştı. Dizinin isminin tanıtımları ile anlamı kadrosunun yanı sıra merak konusu oldu. Öyleyse kefaret ne anlama geliyor? İşte kefaret kelimesinin anlamı...


Arapça temelli bir kelime olan kefaretin ne anlama geldiğini merak edenler ve öğrenmek isteyenler internette araştırma yapıyor. Öyleyse kefaret ne anlama geliyor? İşte kefaret kelimesinin anlamı... Hepimiz sürekli Kefaret kelimesini duymaktayız. Yakın zamanda bildiğiniz üzere Kefaret diye bir dizi de yayınlandı.

Kefaret Ne Demek? Kefaret Tdk Anlamı Nedir?

Kefaret sözlük anlamı itibariyle işlenmiş bir suç yada günah sonrası bu suç veya günahtan arınmak ve kurtulmak için yapılan ibadet veya verilen bedeldir. Kefaret ödemek gibi, oruç vb gibi.