Kayserispor
Giriş Tarihi : 13-11-2020 16:25   Güncelleme : 13-11-2020 16:30

Kayserispor'un kaptanı değişti

Hes Kablo Kayserispor takım kaptanlığı Hasan Hüseyin Acar'dan alındı. Hasan Hüseyin artık kaptan olmayacak. Yeni kaptan Cristiuan Sapunaru

Kayserispor'un kaptanı değişti

Hes Kablo Kayserispor'da beklenen karar verildi. Sezon başında takımda istenmeyen futbolcu olarak görülen Sapunaru, 3 ay sonrasında takım kaptanlığına getirildi.

Kaptanlığı alındı
Bu sezon başında teknik direktör Bayram Bektaş ve sportif direktör Bülent Bölükbaşı'nın isteği ile takım kaptanlığına getirilen Hasan Hüseyin Acar, ligin 8.haftası sonu itibariyle bu görevden alındı.
Sarı Kırmızılı kulüpte önceki gün işbaşı yapan Teknik Direktör Samet Aybaba, yönetim kurulunun da onayı ile takım kaptanını değiştirdi. Bu sezon oynanan 7 müsabakaya da takım kaptanı olarak çıkan Hasan Hüseyin Acar ile de görüşen Samet Aybaba, yeni kararı tebliğ etti. Hasan Hüseyin Acar'a saha içerisinde daha çok ihtiyacı olduğunu, kaptanlığın kendisine ağır gelmesinden ötürü performansını gösteremediğini dile getiren Aybaba, "Sana saha içerisinde daha çok ihtiyacım var" dedi. Hasan Hüseyin Acar da bu kararı olumlu karşıladı.

Yeni kaptan
Aybaba sonrasında Rumen futbolcu Cristian Sapunaru ile görüşerek yeni takım kaptanı olarak görevlendirdiğini ifade etti. Sezon başında Bayram Bektaş'ın kadroda düşünmediği isim olan Sapunaru, aradan geçen 3 aylık zaman sonrasında takım kaptanlığına getirildi.

Haber: Yavuz Yıkılmaz