Kayserispor
Giriş Tarihi : 24-10-2019 19:12   Güncelleme : 24-10-2019 19:28

Kayserispor'un Adebayor ve Djedje kararı

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, yabancı oyunculardan Adebayor ve Djedje ile ilgili kararı açıkladı. Samet Aybaba, Yeni Malatyaspor maçı öncesinde neler söyledi.

Kayserispor'un Adebayor ve Djedje kararı

İstikbal Mobilya Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Pazar günü deplasmanda oynayacakları Malatyaspor maçı öncesinde takımın son durumu ile ilgili açıklama yaptı. Kadir Has Tesisleri'nde antrenman başlamadan önce basın mensuplarına konuşan teknik direktör Aybaba, çalışmaların son derece olumlu gittiğini tek eksiğin galibiyet alamamak olduğunu söyledi.

"Tek eksik.."
Tecrübeli teknik direktör Samet Aybaba, "Bizim derdimiz biran önce kazanmak. Kasımpaşa maçında buna çok yaklaşmıştık. Ama futbol bu. Önümüzde Malatya maçı var. Rakibimiz kaliteli bir takım. Biz de iyi bir takımız. Yükselişe geçmemiz lazım. Önümüzdeki ilk maçı kazanıp sonraki maçlara daha rahat bir şekilde hazırlanmak istiyoruz. Biz nasıl olsa kazanacağız ama ne zaman kazanacağız. Arkadaşların performansları da yükselmeye başladı. Antrenman istekleri coşkuları da arttı. Böyle devam ederse inşallah yukarılara doğru tırmanırız diye düşünüyorum" dedi. 

"İstemiyorum"
Teknik Direktör Aybaba, "Adebayor'un ayağında sakatlığı var. Tedavisi sürüyor. Ancak Djedje ile ilgili bir yaptırım uyguluma zamanı geldi diye düşünüyorum. Burası bir marka. Markayı yüksek tutmak lazım. Onu eğer yüksek tutmazsanız başka sorunlar yaşarsınız. Takım bütünlüğü ile ilgili birleştirmeye çalıştığınız şeyleri kaybetmeye başlarsınız. O nedenle bir daha Djedje'yi bu takımda görmek istemiyoruz. Hem saha içi katkısı olmadığından hem de saha dışında takımı olumsuz etkileyecek disiplinsiz davranışlarda bulunuyor" açıklaması yaptı. Kart görene..
Aybaba, Sarı Kırmızılı futbolcuların çok kart gördüğü ile ilgili olarak sürekli konuştuklarını da ifade ederek, "Hiç doğru değil. Pozisyon ile ilgili kart değil. İtiraz kartları. Başarısızlığa bağlayabiliriz. Kazanamamanın verdiği stres. Ama bunu iyi futbol ve iyi sonuç alarak gidermek gerekir. Daha çok işimize sarılıp daha çok isteyin. O zaman sarı kart görmeye vaktiniz olmaz. Saha içerisinde gerekeni yapmadığınız zaman çok bol vaktiniz oluyor. Sonuçta bunlarla ilgili arkadaşları ikaz ediyoruz. Onlar da, bize söz verdiler. Olmazsa ceza vereceğiz. Sonuçta başarılı olan insan başka şeylerle uğraşmaz. İşine bakar. Daha keyif aldığı bölümünde olur. Başaramadığınız zaman da hakeme hata bulursunuz, rüzgara, topa, taraftara, medyaya bahane bulursunuz" yorumu yaptı.

Haber-Görüntü: Halil ibrahim Güneş