Kayserispor
Giriş Tarihi : 27-10-2020 19:30   Güncelleme : 29-10-2020 20:52

Kayserispor'da yine Korona vakası

Hes kablo Kayserispor kulübünde yeni bir Koronavirüs vakası. Kayserispor'da kimler Koronavirüs oldu. Kayserispor Covid19 üzüntüsü.

Kayserispor'da yine Korona vakası

(ÖZEL HABER) Süper Lig'de 6.haftayı maç yapmadan geçen ve bu hafta sonu deplasmanda Çaykur Rizespor'a konuk olacak Hes Kablo Kayserispor'da yine Koronavirüs vakası cereyan etti. Bu kez takımda bulunan bir futbolcu değil, bu kez Koronavirüs vakasına yakalanan bir yönetici.

Pozitif vaka
Pazar günü deplasmanda oynanacak Çaykur rizespor maçı öncesinde neler yapılacağını, nasıl yapılacağını, geride kalan 3-5 günde neler yapıldığını konuşmak üzere biraraya gelmek isteyen Hes Kablo Kayserisporlu yöneticilerin arasına bu kez Koronavirüs girdi. Berna Gözbaşı başkanlığında toplanacak olan sarı kırmızılı yöneticiler, Koronavirüs şoku yaşadı. Hes Kablo Kayserispor yönetim kurulu üyesi Mustafa Gülsoy'un Covid19 testinin pozitif çıktığı ve evinde karantine altına alındığı bilgisi yöneticileri üzdü. Kulüp başkanı Berna Gözbaşı, yönetici Mustafa Gülsoy'a geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Diğer yandan Kayserispor'un en çok tartışılan isimlerinden birisi olan yönetici Ali Kaynar'ın da bugün yapılacak toplantıya katılmaması istendi. Koronavirüs salgınına yakalanan ve günlerdir yoğunbakımda bulunan babasının yanında olan yönetici Ali Kaynar'ın aynı salgının mikrobunu üzerinde barındırabileceği endişesinden ötürü toplantıya katılmaması, katılacaksa dahi yakın temastan uzak durması istendi.

Sapu ve Attamah yok
Hes Kablo Kayserispor'da halen Koronavirüs izolasyonunda bulunan Cristian Sapunaru ile Joseph Attamah, hafta sonu oynanacak olan Çaykur Rizespor maçında görev alamayacak. Halen salgından tamamen kurtulmuş olmayan iki futbolcu, maç kadrosuna dahil edilmeyecek. Cristian Sapunaru, zaten kırmızı kart cezalısı olduğu için Rize deplasmanında takımındaki yerini alamayacak.

Haber: Yavuz Yıkılmaz