Kayserispor
Giriş Tarihi : 15-11-2019 17:11   Güncelleme : 15-11-2019 18:39

Kayserispor'da son dakika gelişmesi

İstikbal Mobilya Kayserispor Yönetim kurulu flaş bir karar aldı. Kayserispor yönetimi Olağanüstü genel kurul yapacak. İşte ayrıntılar

Kayserispor'da son dakika gelişmesi

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasını 18. sırada tamamlayan İstikbal Mobilya Kayserispor'da flaş bir gelişme yaşandı. Bugün biraraya gelen Kayserispor Yönetimi, Olağanüstü Geenel Kurul kararı aldı.

Özellikle ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için çıkış yolu arayan sarı kırmızılı yönetim 30 Kasım 2019 Cumartesi günü Olağanüstü Genel Kurul yapacak. Çoğunluk sağlanamaması halinde ise 7 Aralık 2019 Cumartesi günü ikinci kez genel kurul yapılacak.

Tokgöz açıkladı
Kayserispor basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, yönetim kurulu olarak Olağanüstü Genel Kurul kararı almayı uygun gördüklerini söyledi. Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, haber merkezimize yaptığı açıklamasında "Ekonomik açıdan daha güçlü, krizlere daha çabuk müdahale edecek, Kayserispor'umuzu çok daha güzel noktalarda temsil edecek yeni bir Yönetim Kurulu oluşması için Olağanüstü Genel Kurul kararı aldık. Genel Kurul sonuna kadar da mevcut başkan, mevcut yönetim görevinin başındadır. Umarım Kayserispor için hayırlı uğurlu olur" dedi.

Kulüpten açıklama
Kayserispor kulübünden yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere kısa bir süre önce Başkan değişikliği nedeniyle Sayın Hamdi Elcuman başkanlığında yönetim kurulumuz görevine devam etmekte idi. Bu süre zarfında yönetimsel bir boşluk olmaması ve mevcut sorunların ivedilikle aşılması adına yönetimimiz fedakarca gayret göstermiş, bugün tarihi itibariyle futbolcu alacaklarımız ve sair ödemelerimizin bir kısmı daha yapılmıştır. Ancak; gelinen bu noktada kulübümüzün geleceği açısından Olağanüstü Genel Kurul yapılması zaruri hale gelmiştir. Bu nedenle 30.11.2019 tarihinde olmak üzere Olağanüstü Genel Kurul kararı alınmıştır. Alınan bu kararın tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz" cümleleri kurdu.

Sezona Erol Bedir başkanlığında giren İstikbal Mobilya Kayserispor, ligin 8.haftası sonrasında Hamdi Elcuman ile yola devam etmişti. 11 haftada 2 başkan, 3 teknik direktör gören sarı kırmızılı takımda yeni başkanın kim olacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.