Kayserispor
Giriş Tarihi : 12-08-2019 14:31   Güncelleme : 12-08-2019 14:50

Kayserispor'da şok gelişme

İstikbal Mobilya Kayserispor son dakika haberi. Kayserispor büyük bir tehlike ile karşı karşıya.

Kayserispor'da şok gelişme

(ÖZEL HABER) Spor Toto Süper Lig 2019-2020 sezonu hazırlıklarını sürdüren İstikbal Mobilya Kayserispor, büyük bir tehlikenin eşiğinde. Sarı Kırmızılı takımın, 15 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 14:00'e kadar Türkiye Futbol Federasyonu'nun hesabına 2 Milyon Avro (12,5 milyon TL) para yatırması gerekiyor. İstikbal Mobilya Kayserispor'un formasını giyen ve alacaklarını tahsil edemediği için TFF'ye başvuran oyunculara gidecek bu para, eğer ödenmez ise 2019-2020 sezonu için de büyük bir tehlike kapıda.

Lisans olmazsa..
İstikbal Mobilya Kayserispor, TFF'ye 2 Milyon Avro ödeme yapamaz ise transfer ettiği futbolculara lisans çıkaramayacak. Ligin ilk hafta maçına da amatör futbolculardan oluşan bir kadro ile çıkmak zorunda kalacak. Böylesi bir tablo, sarı kırmızılı kulübün 50 yılı aşkındır itibarını yerle yeksan edecek.

Yaprak kıpırdamıyor..
Sarı Kırmızılı kulüp yöneticileri, bu rakamı biraraya getirmek için haftalmardır çabalarken, Kayserispor'u kurtarma toplantılarında verilen sözlerin halen tutulmamış olması da dikkat çekiyor. Söz konusu Kayserispor olduğu zaman adeta mangalda kül bırakmayan, kamyon kamyon laf üreten kişilerin 4 günlük süreçte nasıl bir yaklaşım sergileyeceği ise merak konusu.

Deniz ve Okay transferi..
İstikbal Mobilya Kayserispor, Deniz Türüç'ün Fenerbahçe'ye gitmesinden ötürü 3 Milyon Avro'ya yakın bir para kazanırken, Kayserispor'dan trabzonspor'a giden oradan da İspanya'ya transfer olan Okay Yokuşlu'nun transferinden de 2 Milyon Avro haketmişti. 

Haber: Halil Köktaş