Kayserispor
Giriş Tarihi : 15-10-2019 17:52   Güncelleme : 15-10-2019 19:16

Kayserispor'da skandal karar

Kayserispor son dakika. Futbolcular idmana çıkma kararı aldı. Kayserispor idmanı iptal

Kayserispor'da skandal karar

(ÖZEL HABER) İstikbal Mobilya Kayserispor'da futbolcular kulübe rest çekti. Sezon başından beri alacaklarını alamayan sarı kırmızılı futbolcular, bugün gerçekleştirilmesi gereken antrenmana şu ana kadar çıkmadılar.

Sarı Kırmızılı kulüpte ekonomik sıkıntı iyice başgösterdi. Tabiri caizse bardak taştı. Kayserispor forması giyen oyuncular, kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmemesi üzerine idmana çıkmama kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde 15 Ekim 2019 tarihine kadar alacaklarının hesaba yatırılacağı sözü veren Kayserispor yönetimi, bu taahhüdü yerine getiremedi. Bunun üzerine futbolcular, idmana çıkmama kararı aldı. Özellikle yabancı futbolcular, 2,5 aydır para almadıklarını idmana çıkmadıkları gibi gerekirse maça da çıkmayacaklarını ifade ettikleri öğrenildi. 

Kadir Has Tesisleri'nin yolunu tutan yöneticiler, futbolcuları idmana çıkmaya ikna edemedi. Yöneticiler ile futbolcular arasında görüşme olumlu neticelenmedi. Yöneticilerin, Cuma gününe kadar müddet istediği ancak futbolcuların, en azından 1 aylık ödemelerin bugün yapılmasını istediği öğrenildi. Sarı kırmızılı futbolcular, yaklaşık 1 saat süren toplantı neticesinde yönetime süre verdi ancak bugün için idmana çıkmama kararında diretti. Morallerin son derece bozuk olduğu sarı kırmızılı takımda gergin anlar yaşanırken malzemeciler de, idman sahasındaki malzemelerini topladı.

Kayserisporlu futbolcular, dün de idmana çıkmayacaktı ancak yönetimin süre istemesi ile ikna oldular. Kayserisporlu futbolcular, dün 5'e 2 kısa paslaşma yaparak idmanı tamamlamışlardı.

Haber: Halil Köktaş