Kayserispor
Giriş Tarihi : 01-10-2019 20:17   Güncelleme : 01-10-2019 20:27

Kayserispor'da Lung şoku

İstikbal Mobilya Kayserispor kalecisi Silviu Lung, Göztepe maçında forma giymeyecek.

Kayserispor'da Lung şoku

Spor Toto Süper Lig'in ilk 6 haftasında galibiyet alamayan ve bu hafta Göztepe ile deplasmanda karşılaşacak olan İstikbal Mobilya Kayserispor'da bir eksik daha var. Kaleci Lung, İzmir deplasmanında takımındaki yerini alamayacak.

PFDK'ya sevk
Geride kalan hafta Konyaspor ile deplasmanda oynanan müsabaka sonrasında soyunma odası kapısını tekmelediği raporu tutulan kaleci Lung, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'na sevkedildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kaleci Lung'un PFDK'ya tedbirli olarak sevkedildiği duyurdu.

TFF Hukuk Müşavirliği'nin bugünkü toplantısında kaleci Lung ile ilgili olarak "İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü futbolcusu Silviu Lung'un Konyaspor müsabakasındaki Sportmenliğe Aykırı Hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" denildi.

2.Sevk
İstikbal mobilya Kayserispor Sportif Direktörü Erdem Kemaloğlu da, PFDK'ya tedbirli sevkedildi. TFF, Erdem Kemaloğlu için de "Konyaspor müsabakasındaki Sportmenliğe Aykırı Hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca 30 eylül 2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" açıklaması yaptı.

5 eksik var
Lung, bu karar neticesinde İzmir'de oynanacak Göztepe maçında takımındaki yerini alamayacak. Ayrıca kırmızı kart cüezalısı Bernard Mensah ile Pedro Henrique de oynayamayacak. Sakatlığı süren Artem Kravets ile maç eksiği bulunan Şamil Çinaz da İzmir'de forma giyemeyecek.

Haber: Halil Köktaş