Kayserispor
Giriş Tarihi : 12-09-2020 17:06   Güncelleme : 12-09-2020 20:35

Kayserispor'da lisans skandalı

Hes Kablo Kayserispor, yeni transferlerine lisans çıkaramadı. Yaw Ackah, Daniel Avramovski, Dimitrios Kolovetsios, İlhan Depe, Harrison Manzala, Joseph Attamah, Muğdat Çelik ve Aaron Justin Lennon oynayamayacak. Anthony Uzoddima geri çağrıldı.

Kayserispor'da lisans skandalı

(ÖZEL HABER) Süper Lig 2020-2021 futbol sezonunun ilk haftasında sahasında Kasımpaşa ile karşılaşacak olan Hes Kablo Kayserispor, 8 yeni transferinin lisans işlemlerini tamamlayamadı.

Ukraynalı futbolcu Oleksandr Kucher'e alacağı olan 150 Bin Avro'nun zamanında ödenmemesinden ötürü Hes Kablo Kayserispor'a Lisans Tescil Yasağı geldi ve kulübün transfer tahtası kapatıldı. 11 Eylül Cuma günü Feyenoord kulübüne Bilal Başacıkoğlu'nun transferinden ötürü ödenmesi gereken 330 Bin Avro bonservis bedeli ilk taksidini ödeyen ve Hollanda kulübünden onayı alan, Ukraynalı futbolcu Oleksandr Kucher'e de masraflarla birlikte 150 Bin Avro gönderen ancak onay kağıdı alamayan Kayserispor kulübü, lisans tescil yasağını kaldırtamadı.

Ne yapılması gerekiyordu
Hes Kablo Kayserispor kulübü, Feyenoord kulübünün gönderdiği gibi onay yazısını Oleksandr Kucher'den de onay yazısı almalıydı. Ancak Kucher, son mesai günü paranın hesabına geçmemesinden ve hafta başına kalmasından ötürü onay yazısını vermedi. Kayserispor, ödemeyi yaptıktan sonra TFF'ye başvurdu. Ancak talimatlar gereği; TFF, muhatapların mahsuplaştığını resmileştirmek adına taraflara 48 saat süre verdi. Kayserispor da, ödemeyi Cuma günü yaptığı için (Çarşamba veya Perşembe yapsa hiç bir sıkıntı yoktu), Kayserispor'un maçı da Cumartesi gününe denk geldiği için transfer tahtası açılamadı.

8 futbolcu yok
Sarı Kırmızılı takımda Yaw Ackah, Daniel Avramovski, Dimitrios Kolovetsios, İlhan Depe, Harrison Manzala, Joseph Attamah, Muğdat Çelik ve Aaron Justin Lennon ilk haftada kulüp ihmalkarlığından ötürü forma giyemeyecek. Hes Kablo Kayserispor kulübü, saat 17:00'ye kadar lisans evrak işlerini halledemeyip 8 futbolcuyu Türkiye Futbol Federasyonu'na bildiremedi. Oynanacak müsabakadan 24 saat öncesi futbolcu kadrosunu TFF'ye bildiremeyen Hes Kablo Kayserispor, bu saatten sonra bu oyunculara lisans çıkarsa dahi Kasımpaşa maçında oynatamayacak. Yeni tranfserler, lisans işlemlerinin tamamlanması halinde önümüzdeki hafta deplasmanda oynanacak Alanyaspor maçında forma giyebilecekler.

Anthony geri geldi
Hes Kablo Kayserispor kulübü diğer yandan Giresunspor'a kiralık olarak gönderdiği Anthony Uzoddima'yı geri çağırdı ve alelacele lisans tescil işlemleri yapıldı. Böylece Anthony yarınki Kasımpaşa maçı kadrosuna dahil edilecek.  

Haber: Yavuz Yıkılmaz