Kayserispor
Giriş Tarihi : 19-10-2020 14:44   Güncelleme : 19-10-2020 20:13

Kayserispor'da gerginlik

Hes Kablo Kayserispor taraftarı ile Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın kardeşi Ozan Gözbaşı arasında yaşanan tartışma ve akabindeki kavganın etkisi devam ediyor. Kayserispor kulübü açıklama yaptı. Kayserispor taraftarı alay konusu haline getirdi

Kayserispor'da gerginlik

Hes Kablo Kayserispor ile Sivasspor arasında geride kalan Cumartesi günü Kadir Has Stadı'nda oynanan maçın ikinci yarısında yaşanan tartışma ve kavga olayının yankıları devam ediyor. Müsabakanın sonlarına doğru Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın kardeşi Ozan Gözbaşı ile Kayserispor taraftarları arasında yaşanan sözlü tartışma ve arkasından oluşan arbade, maçın da önüne geçti.

Kayserispor'dan açıklama
Hes Kablo Kayserispor kulübü, yazılı bir açıklama yaparak olayın yaşanmasını kınarken açıklamada yeralan bazı noktalar ise son derece liginç bulundu. Hes Kablo Kayserispor kulübünden yapılan açıklamada, "17 Ekim 2020 Cumartesi günü sahamızda oynadığımız Demir Grup Sivasspor maçı sırasında aralarında Başkanımız sayın Berna Gözbaşı’nın kızının ve diğer aile fertlerinin bulunduğu locaya bir saldırı gerçekleşmiştir. Pandemi nedeniyle rakip takım taraftarlarının bulunmadığı ortamda, sayın Berna Gözbaşı’nın  geçmişte ÖSS derecesi bulunan ve Türkiye’nin yetiştirdiği ender gençlerden biri olan kardeşi Ozan Gözbaşı’nı darp eden, kızının yasanan arbedede nefesinin kesilip, bayılmasına neden olan bu kişileri Kayserispor Taraftarı olarak görmemiz mümkün değildir. Kulüp Başkanımız Berna Gözbaşı ve kardeşi Ozan Gözbaşı başta olmak üzere tüm Gözbaşı ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yaşanan olayı şiddetle kınıyoruz" denildi.

Neler yaşanmıştı
Hes Kablo Kayserispor ile Sivasspor arasında Kadir Has Stadı'ndaki maçın ikinci yarısında Kayserispor taraftarı Okan U. ile Başkan Berna Gözbaşı'nın kardeşi Ozan Gözbaşı arasındaki tartışma çıktı. Okan U. ile Ozan Gözbaşı arasında yaşanan tartışmada sinirine hakim olamayan Kayserispor taraftarı Okan U, Ozan Gözbaşı'na yumruk attı. Ozan Gözbaşı burnuna aldığı darbe ile yaralanırken yaşanan arbadeyi araya giren şahıslar yatıştırmak istedi. Bu arada Berna Gözbaşı'nın diğer kardeşi ve Kayserispor yöneticisi Onur Gözbaşı da tartaklananlar arasına girdi. Yaşanan olayları izleyen Berna Gözbaşı'nın kızı, çığlık atarak korkusunu dile getirdi. Yaşanan bu olay sonrasında Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın yönetici kardeşi Onur Gözbaşı, dayak yiyen kardeşi Ozan Gözbaşı hastaneye giderek darp raporu aldı. Sonrasında Gözbaşı kardeşler şikayetçi oldu. Ozan Gözbaşı'na kafa attığı iddia edilen Kayserispor taraftarı Okan U, ifadesi alınmak üzere önce emniyete ardından da nöbetçi savcılığa gönderildi. Okan U, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken 6222 sayılı kanun gereğince de işlem yapıldı.

Haber: Yavuz Yıkılmaz