Kayserispor
Giriş Tarihi : 11-01-2021 18:40   Güncelleme : 11-01-2021 18:40

Kayserispor'da Dan Petrescu dönemi başladı

Kayserispor, Rumen teknik direktör Dan Petrescu ile sözleşme yaptı. Petrescu ilk antrenmanına çıktı. Kayserispor başkanı Berna Gözbaşı neler söyledi. Petrescu'nun Kayserispor düşünceleri.

Kayserispor'da Dan Petrescu dönemi başladı

Süper Lig'de mücadele veren ve son 2 haftada aldığı galibiyetler ile moral bulan Hes Kablo Kayserispor'da Dan Petrescu dönemi resmen başladı. Beşiktaş maçı sonrasında görevine son verilen Samet Aybaba'nın yerine teknik direktörlük görevine getirilen Rumen teknik adam Petrescu, işbaşı yaptı.
Dün Kayseri'ye gelen, bugün de sağlık kontrolünden geçen Rumen teknik adam, sonrasında mukaveleyi imzaladı. Kulüp tesislerinde düzenlenen imza törenine Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe belediye başkanları, Rumen teknik direktör Dan Petrescu, kulüp yöneticileri ve basın mensupları katıldı.

Başkan'ın neşteri
Basın toplantısında konuşan Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, iyi kadro kurduklarını ancak teknik direktör şanssızlığı yaşadıklarını bundan ötürü de başarıya uzak kaldıklarını söyledi. Beşiktaş maçı sonrasında Petrescu ile irtibata geçtiklerini ve uzun uğraşlar sonunda kendisini ikna ettiğini söyleyen Başkan Gözbaşı, "Bu sezon istenilen futbolu oynayamadık. İstenilen puanları toplayamadık. Sonrasında bir sabah radikal karar alarak kötü gidişatı durdurmak istedik. Son haftalarda da bunu başardık. Bundan sonra da çıkışımızın devam edeceğini düşünüyorum. Hedefleri olan bir takımız. Rumen hocamız ile bu hedeflere ulaşmak istiyoruz" dedi.

Petrescu: Risk aldım
Sarı Kırmızılı kulüp ile 1,5 yıllık anlaşma yapan tecrübeli teknik adam, risk almayı sevdiğini ve başarılı olmak için elinden geleni yapacağını söyledi.
İmza töreninde konuşan Dan Petrescu, "Zor bir göreve talip oldum. Riskli bir görev üstlendim. En çok risk altında olan benim ama ben riski seviyorum. Riski olmadan başarı olmaz. 3 yıldır şampiyonluk yaşayan bir hoca olarak düşme hattında olan bir takım geldim. Alışık olduğum bir durum değil. Fakat bu görevi layıkıyla başardığım zaman şampiyon olmuş gibi sevineceğim. Çalıştığım hiçbir takımda vaatlerde bulunmadım. Ama benim en büyük vaadim 7 gün 24 saat takımım için çalışmak" dedi.

Takım ruhu..
53 yaşındaki teknik adam, "Birçok ülkede görev yaptım, şimdi Türkiye'deyim. Türkiye liginin zor bir lig olduğunu biliyorum, başarılı olmak için elimden geleni yapacağım. Şuan Kayserispor için en önemlisi puan kazanmak. Bizim de amacımız bu, maçlar kazanarak üst sıralara çıkarmak. Son 2 maçta takım ruhunun olduğunu gördüm. Gaziantepspor maçında da aynı ruhu sahaya yansıtacaklarından eminim. Bu maçtan sonra duruma göre bakıp kadroyu güçlendirebiliriz" açıklamasında bulundu.