Kayserispor
Giriş Tarihi : 30-05-2020 08:57   Güncelleme : 30-05-2020 08:57

Kayserispor'da Coronavirüs krizi

Hes Kablo Kayserispor yönetiminde Coronavirüs krizi çıktı. Başkan Berna Gözbaşı, bazı yöneticilerin tesislere gelmesini istemedi.

Kayserispor'da Coronavirüs krizi

(ÖZEL HABER) Mart ayından bu yana yaşanan Coronavirüs salgınından kurtulmaya başlarken, futbola olan özlemin giderilmesine sayılı günler kala Hes Kablo Kayserispor kulübünde Coronavirüs krizi patlak verdi. Ancak bu kriz, sağlık açısından değil yöneticiler arasında çıktı.

Başkan'ın kararı
3 kez gerçekleştirilen Covid-19 virüs testi sonrasında antrenmanlara başlayan Hes Kablo Kayserispor takımında yöneticilerin tesislere girişi yasaklandı. Daha önce testten geçen yöneticilerin tesislere girişi Başkan Berna Gözbaşı tarafından yasaklandı. Sarı Kırmızılı kulüp başkanı, Pandemi döneminde sadece 2 yöneticinin tesislere girişine müsaade etti. Berna Gözbaşı, kardeşi Onur Gözbaşı ve Asbaşkan Mustafa Tokgöz, tesislere girip çıkabilen 3 isim oldu.

Yöneticiler tepkili
Göreve geldiği günden bu yana yaptığı olumlu çalışmalar ile takdir toplayan isim olsa da, zaman zaman çıkışları ile tepkileri üzerine çeken Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, bu kez beraber yol yürüdüğü yöneticilerden tepki gördü. Başkan Berna Gözbaşı'nın aldığı bu karar kulübe gönül veren yöneticileri derinden üzdü. Takımdan ayrı kalmanın mutsuzluğunu yaşayan yöneticiler, "Herkes heryere gidip geliyor. Sadece 3 kişiye bir kez daha test yaptırıp diğer yöneticileri ayırmak doğru değil" diye serzenişlerini dile getiriyorlar.

Hes Kablo Kayserispor Yöneticileri, Başkan Berna Gözbaşı'nın deplasman maçlarına da 2 yönetici ile gideceği ifade ediliyor. Bu gelişme de yöneticiler ile Başkan arasında soğuk rüzgarların esmesine sebebiyet veriyor.