Kayserispor
Giriş Tarihi : 12-07-2019 13:21   Güncelleme : 12-07-2019 13:29

Kayserispor'da Chery'in yerine Brezilyalı

İstikbal Mobilya Kayserispor, Tjaroon Chery'in yerine forma giyecek ismi buldu. Hikmet Karaman, Boldrin ile ilgili raporunu verdi.

Kayserispor'da Chery'in yerine Brezilyalı

İstikbal Mobilya Kayserispor'da kardo yapılanmayı devam ediyor. Sözleşmnesi biten bazı futbolcuları ile yeniden anlaşmaya varan, gerek yerli gerekse yabancı bazı futbolcuları da kadrosuna katan İstikbal Mobilya Kayserispor, Chery'in yerini de nasıl dolduracağını buldu.

Geçen sezon Çin liginden kiralık olarak transfer edilen ve sarı kırmızılı takımın en çok gol atan oyuncularından birisi olan Chery'in yeni sezonda kadroda olmaması halinde yerine hangi futbolcunun oynayacağının formülü bulundu. Teknik Direktör Hikmet Karaman, Chery'in transferi gerçekleşmemesi halinde o mevki için Brezilyalı kontenjanı kullanacak. Geçen sezon Çaykur Rizespor'da kir7alık olarak oynanan Fernando Boldirn, yeni sezonda Chery'in alternatifi olacak.

Boldrin geldi
Brezilyalı futbolcu Fernando Boldrin Kayseri’ye geldi. Geçen sezon Çaykur Rizespor’a kiralık olarak gönderilen Fernando Boldrin, Kayseri’ye gelerek takımın kampına katıldı. Rizespor’da geçen sezon 30 maçta görev alıp 4 gol atan ve 8 asist yapan Boldrin, Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın raporu doğrultusunda takımda kalacak.Takımla birlikte çalışmalara başlayan Fernando Boldirn'in oldukça keyifli ve mutlu olduğu gözlendi. Brezilyalı futbolcunun İstikbal Mobilya Kayserispor ile  31 Mayıs 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.