Kayserispor
Giriş Tarihi : 16-07-2020 20:13   Güncelleme : 16-07-2020 20:27

Kayserispor'da Angelo sevinci

Hes Kablo Kayserispor'da Brezilyalı Diego Angelo ile ilgili gelen haber yüzleri güldürdü. Ganalı futbolcu Bernard Mensah ise sezonu resmen kapattı

Kayserispor'da Angelo sevinci

Süper Lig'in 32.haftasında Kayseri'de oynanan Hes Kablo Kayserispor-Gaziantep FK maçının ikinci yarısında kırmızı kart görerek oyun dışı kalan Bernard Mensah ile Diego Angelo'nun cezası belli oldu.

Angelo var
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) sarı kırmızılı takımın Brezilyalı futbolcusuna 1 maç ceza verdi. Rakibine yaptığı sportmenlik dışı hareket nedeniyle kırmızı kart gören stoper futbolcuya 1 maç ceza verildi. Medipol Başakşehir ile İstanbul'daki maçta görev yapamayacak olan Angelo, ligin son haftasında Kayseri'de oynanacak Trabzonspor maçında takımındaki yerini alabilecek.
PFDK, Diego Angelo için "Rakip takım oyuncusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT'nin 43. ve 35/4. maddesi uyarınca, FDT'nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 resmi müsabakadan men ve 4.500 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verildi" açıklaması yaptı.

Mensah yok
Diğer yandan aynı maçta kırmızı kart gören Bernard Mensah ise, Futbol disiplin Talimatı'nın 43 ve 35/4 maddesi uyarında 2 resmi müsabakadan men ve 8500 TL para cezası ile cezalandırıldı. Böylece Mensah, hem Medipol Başakşehir hem de Trabzonspor maçlarında görev yapamayacak.